Доступність посилання

ТОП новини

Росіяни хочуть об’єднання з Україною. Віктор Черномирдін: Майданів уже не буде. Україна може поховати досягнення «помаранчевої революції» (європейська преса)


Василь Зілгалов Прага, 24 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У європейській пресі обговорюють можливі наслідки дострокових парламентських виборів в Україні. Зокрема аналізують вплив на них так званого «російського фактору», йдеться про перші плоди агітації Віктора Януковича у західних областях України і прогнозується можливість коаліції Партії регіонів Віктора Януковича з пропрезидентським політичним об’єднанням «Наша Україна – Народна Самооборона».


Російське видання «Ґудок» наводить данні соціологічного опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки, за якими близько половини громадян Росії «хочуть бачити Росію та Україну об’єднаними». Хоча у газовому питанні громадська думка Росії каже «ні» якимось жертвам Москви на користь України. Напередодні виборів в Україні і Росії в обох країнах певні політичні сили намагаються активізувати зусилля з реанімації ідеї «слов’янського союзу», це й засвідчують дані громадських опитувань.

Союз двох Вікторів?

В інтерв’ю популярній у Росії газеті «Комсомольская Правда» посол Росії в Україні Віктор Черномирдін прогнозує проходження до українського парламенту трьох головних політичних сил: Партії регіонів Віктора Януковича, БЮТ і «Нашої України –Народної Самооборони» Віктора Ющенка. Російський дипломат вважає, що у новому парламенті можливий політичний союз Віктора Януковича та Віктора Ющенка, і наголошує, що «президент і прем’єр все більше схиляються до компромісу». У цьому інтерв’ю московській газеті Віктор Черномирдін також прогнозує, що вибори вже «остогидли українцям» і «другий Майдан навряд чи вийде,...грошей не вистачить».

Британська «Ґардіан» інформує, що партія Віктора Януковича, яка претендує на перемогу у парламентських виборах 30 вересня, «почала набирати голоси в традиційно «помаранчевих» західних районах України», де розраховує на «контрреволюцію пенсіонерів» у забутих всіма провінційних містечках Західної України. Поєднання краси і розуму

А інша лондонська газета, «Дейлі Телеґраф», прогнозує, що лідер БЮТ Юлія Тимошенко може скористатися цими парламентськими виборами для перемоги на наступних президентських перегонах в 2009 році і така перспектива не влаштовує Росію, яка хотіла б «поховати помаранчеву революцію», котра «завдала найбільшої особистої образи президенту Владіміру Путіну». Газета також вказує, що Юлія Тимошенко нині виглядає більше, як найвірогідніший кандидат у президенти, а не у прем’єр-міністри, як вона це намагалася «демонструвати, зустрічаючись минулої п’ятниці у Лондоні з колишньою «залізною леді Великої Британії – Марґарет Тетчер».

Впливова лондонська «Таймз», інформуючи про згадану вже зустріч Юлії Тимошенко з Марґарет Тетчер, наголошує, що «поєднання краси і розуму, вихору енергії у Тимошенко, як це було в Тетчер, може сприяти тому, що лідер БЮТ змінить Україну назавжди».
XS
SM
MD
LG