Доступність посилання

ТОП новини

30 вересня. ЦВК: тиша перед підрахунком


Тетяна Ярмощук У будівлі на столичному бульварі Лесі Українки, де розташована Центральна виборча комісія, поки що ажіотажу не видно. Купки журналістів, переважно українських медіа, нудьгують в очікуванні чергових брифінгів членів ЦВК. Ті ж буденно оголошують оновленні дані про явку громадян на виборчі дільниці.


У будівлі на столичному бульварі Лесі Українки, де розташована Центральна виборча комісія, поки що ажіотажу не видно. Купки журналістів, переважно українських медіа, нудьгують в очікуванні чергових брифінгів членів ЦВК. Ті ж буденно оголошують оновленні дані про явку громадян на виборчі дільниці.

Час від часу Центрвиборчком вшановують своєю присутністю представники головних учасників виборчого забігу – найчастіше в кулуарах з’являються заступниця міністра Кабінету Міністрів Олена Лукаш із Партії регіонів та представник Президента у парламенті п’ятого скликання Роман Зварич із «Нашої України – Народної самооборони».

Комп’ютери фіксують виборчу активність

До спеціальної кімнати, де перебуває головний сервер, ніхто, окрім відповідальних представників ЦВК, доступу не має. Перші відомості про результати голосування до Центрвиборчкому почнуть надходити після 22:00, коли закриються виборчі дільниці.

На стінах Комісії висять плазмові екрани, на яких можна спостерігати, наскільки активні українці у своєму волевиявленні. На 16:00 проголосували трохи більше від 43 відсотків виборців.

Член ЦВК Михайло Охендовський каже, що порівняно з минулорічними виборами явка є трохи вищою. Політики розраховують, що 50-відсотковий рубіж явки українці подолають десь о 6-й вечора.

Буфет – улюблене місце

Вільний час, якого поки що більш ніж достатньо, журналісти проводять здебільшого у буфеті. Їдальня у Центральній виборчій комісії – у кращих радянських традиціях: буфетниці у білих халатах, з начесаним волоссям та яскраво нафарбованими очима нагадують інші часи.

Асортимент буфету не вельми різноманітний, проте достатній: канапки з м’ясом, сиром, червоною рибою, печиво, цукерки, кава та, звісно, коньяк. Ціни тут приблизно як у київському фаст-фуді.

За словами Охендовського, поки що до Центральної виборчої комісії відомостей про якісь серйозні порушення не надходило. Що ж стосується браку бюлетенів, відомості про що надходять із дільниць, то це, на його думку, пов’язане з відсутністю державного реєстру виборців.

Понад півмільйона виборців проголосувати так і не зможуть, бідкається Михайло Охендовський, оскільки списки виборців формувалися на основі даних до виборів березня 2006 року. А за цей час багато що змінилося. Натомість Конституційний Суд роз’яснень, як діяти у цій ситуації, так і не дав.

За словами ж голови ЦВК Володимира Шаповала, очікування попередніх результатів голосування буде коротшим, ніж це було під час минулих парламентських виборів. Попередні результати дострокових виборів у Центрвиборчкомі обіцяють оприлюднити вже вранці 1 жовтня. Адже наразі вибори до Верховної Ради не поєднані з виборами до органів місцевого самоврядування.
XS
SM
MD
LG