Доступність посилання

ТОП новини

Європейська преса впевнена у перемозі помаранчевих


Олекса Семенченко Лондон, 1 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Більшість європейських видань у публікаціях, присвячених парламентським виборам в Україні, виходять з результатів екзит-полів, що вказали на перемогу помаранчевих сил.

Стаття про вибори в Україні британської газети «Times» вийшла під заголовком «Помаранчева принцеса тріумфує на виборах». «Помаранчевою принцесою» щоденник, звичайно, називає Юлію Тимошенко. У статті, зокрема, мовиться: «Її успіх став смертельним ударом по надіях пана Януковича залишитися прем’єр-міністром і породив сильні сумніви щодо його дальшого лідерства у проросійській Партії регіонів».

«…їм не потрібна Москва…»

А інший матеріал у «Times» під назвою «Дружній телефонний дзвінок до Тимошенко залишає Москву у підвішеному стані» розповідає про розмову провідника БЮТ із президентом Грузії Міхеїлом Саакашвілі просто під час прес- конференції: «Навряд чи можна знайти щось, що ще більше могло б розлютити президента Путіна, якого так ужалили кольорові революції, які вивели Україну та Грузію з російської орбіти й повернули їх у бік Заходу. «Хочу подякувати Вам за те, що говорите зі мною українською мовою», – сказала пані Тимошенко панові Саакашвілі під спонтанні оплески українських журналістів, що зібралися. Виглядало, що навіть мовою їхнього спілкування лідери колишніх супутників Москви показували, що їм не потрібна Росія»,— зазначає британське видання.

Інший британський щоденник «Daily Telegraph» пише: «Партія пана Януковича, котру називали виборчим шахраєм після того, як за підтримки Москви вона намагалася вкрасти президентську посаду три роки тому, має взяти більшість місць у парламенті, але їй дуже далеко до загальної більшості”.

«Юлія Тимошенко йде за владою в Україні»

Польська «Rzeczpospolita» вміщує публікацію про успіх Юлії Тимошенко у статті під назвою «Юлія Тимошенко йде за владою в Україні» українського політолога й письменника Максима Стріхи (цитую): «Вона знає, чого хочуть люди, й пообіцяла виконати їхні бажання. Але це дуже небезпечно у нашій країні. Адже якщо її плани й обіцянки буде впроваджено, наприклад, щодо виплати компенсацій українцям, які втратили банківські заощадження з колапсом Радянського Союзу, це може зруйнувати економіку. Якщо Тимошенко стане прем’єр-міністром, президент Віктор Ющенко матиме роль підпорядкованого функціонера. Якщо він не підкориться цьому, українці можуть чекати дострокових президентських виборів».

«Київ на вірному шляху»

Стаття у французькій газеті «Le Monde» називається «Київ на вірному шляху». «Перемога прозахідних сил в Україні є доброю новиною з кількох причин. Вона повинна дозволити створення уряду більшості партією Юлії Тимошенко… та друзями президента Віктора Ющенка. Це може полегшити зближення України з Європою. Заява Кремля, згідно з якою Росія поважатиме результати виборів, якими б вони не були, також є радше заохочувальна ознака. На президентських виборах… Владімір Путін не соромився прямо втрутитися в кампанію. Цього разу він зрозумів, що це було, швидше, контрпродуктивним».
XS
SM
MD
LG