Доступність посилання

ТОП новини

Раїса Богатирьова відкидає звинувачення, що представники її партії навмисне затримують підбиття підсумків голосування у східних областях і в Криму


В ефірі Радіо Свобода одна з лідерів Партії регіонів пояснила ці затримки великою кількістю виборців на дільницях у цих регіонах.

В ефірі Радіо Свобода одна з лідерів Партії регіонів пояснила ці затримки великою кількістю виборців на дільницях у цих регіонах.

«Думаю, що в кінцевому варіанті, за кілька годин, Центральна виборча комісія буде мати всі результати з цих дільниць, із цих округів, які розташовані і в Луганській області, і в Автономній Республіці Крим», – сказала Богатирьова в понеділок увечері.

Член Центрвиборчкому Михайло Охендовський теж висловив у понеділок думку, що причина затримок проста: коли в західних областях на дільницю припадає пересічно до тисячі виборців, то в східних – від 2 до 3 тисяч, тому там підрахунок і складення протоколів тривають довше.

А в Комітеті виборців України фальшування виключають, а зволікання пов’язують із низькою кваліфікацією членів окружкомів.

«Ми не маємо інформації, яка б дозволяла думати, що це фальсифікації. Важко собі це уявити, бо протоколи підрахунків комісій вже у спостерігачів від різних політичних сил, і фальшування було б дуже помітне», – вважає представник КВУ Олексій Светіков.

Раніше в понеділок Президент України доручив правоохоронним органам негайно розпочати розслідування причин і обставин затримки з передачею протоколів.

Стурбованість Віктора Ющенка викликала затримка з підрахунками голосів у східних і південних регіонах України, а саме в Донецькій, Луганській, Одеській областях і в Автономній Республіці Крим.

Цей процес має ознаки затягування, вважає голова держави.

Відтак Ющенко вимагає вичерпних роз’яснень, зокрема від Центральної виборчої комісії та Генеральної прокуратури.

У зверненні до українського народу Президент «чітко і ясно» попередив ті сили, які, на його думку, розраховують «потрапити до парламенту за допомогою маніпуляцій».

«Слово не розійдеться з ділом – фальсифікатори будуть покарані. Не випробовуйте закон і власну долю», – застеріг Віктор Ющенко.

Раніше ЦВК закликала східні регіони активніше подавати дані про голосування.

За словами заступниці голови Центрвиборчкому Жанни Усенко-Чорної, у деяких випадках дані з західних регіонів надходять удвічі швидше, ніж зі східних.
XS
SM
MD
LG