Доступність посилання

ТОП новини

Олександр Тодійчук: Заява російського «Ґазпрому» про «газові» борги Києва є намаганням вплинути на формування нового уряду в Україні


Учора «Ґазпром» заявив, що обмежить постачання газу в Україну у разі непогашення боргу.


В інтерв’ю Радіо Свобода колишній голова компанії «Укртранснафта» зазначив: «Не випадковим є час такого повідомлення. Навіть не у понеділок, 1 жовтня, а у вівторок, коли остаточно визначились результати парламентських виборів в Україні, які не є, мабуть, оптимальними для Росії. Я думаю, що це бажання „допомогти“ Україні сформувати новий уряд із збереженням в ньому лобістів своїх інтересів».

Учора «Ґазпром» заявив, що обмежить постачання газу в Україну у разі непогашення боргу.

Офіційний представник російського монополіста Серґей Купріянов повідомив, що його компанія вже надіслала своїм європейським партнерам повідомлення про наявні, як він сказав, проблеми з постачанням газу в Україну.

Речник «Ґазпрому» заявив, що російська сторона повністю виконує свою частину контракту; водночас, за його словами, заборгованість української сторони за газопостачання становить понад 1 мільярд 300 мільйонів доларів.

Агентство «Ройтерз» навело слова іншого представника «Ґазпрому», який запевняв, що ця заява не пов’язана з результатами парламентських виборів в Україні.

Європейська Комісія, отримавши попередження «Ґазпрому», закликала сторони «знайти швидке залагодження» цієї справи.

У заяві виконавчого органу Євросоюзу зазначили, що російська компанія обіцяє дотриматися своїх зобов’язань про постачання газу європейським споживачам.

Із українського боку компанія «УкрГаз-Енерго» підтвердила наявність боргу перед компанією «РосУкрЕнерго», через яку до України постачають імпортований газ.

Представник «УкрГаз-Енерго» заявив, що швидкість погашення боргу залежатиме від того, наскільки швидко розрахується найбільший боржник – «Нафтогаз України».

Своєї версії суми боргу в прес-службі «УкрГаз-Енерго», яке є спільним підприємством «Нафтогазу України» та «РосУкрЕнерго», не назвали.

Водночас у «Нафтогазі України» «не розуміють, що має на увазі „Ґазпром“». «Ми не розуміємо, звідки взялася» така сума, навело слова речника «Нафтогазу» агентство «Франс-Прес».

Матеріали до теми:

• Чи допоможуть російському «Газпромові» творці його нового іміджу?
XS
SM
MD
LG