Доступність посилання

ТОП новини

Італія залишає велосипед. Педалями крутять українці?


Наталка Кудрик Рим, 9 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Окрім великої пристрасті італійців до футболу, відома їхня прихильність і до велосипедного спорту. Щоправда, упродовж останніх десяти років бажання наполегливо крутити педалями зменшується. За повідомленням місцевої преси, дедалі частіше ініціативу перебирають іммігранти зі Східної Європи, котрі масово записуються до професійних клубів з велоспорту. Перспективними вважаються і українці.

Ярослав Попович
(official site)
Інтерес до велоспорту в європейських країнах падає, констатують професійні гонщики. Узбіччя трас під час престижних змагань напівпорожні, юнацькі секції нечисленні. Самі велогонщики пов’язують цей феномен з низкою допінг-скандалів, котрі регулярно вибухають напередодні відповідальних гонок.

Свіжим прикладом став вересневий чемпіонат світу у Німеччині, котрий виграв італієць Паоло Беттіні. Перед змаганням німецькі мас-медіа запідозрили його у вживанні заборонених препаратів. Самі спортсмени переконані, що у більшості випадків йдеться про моральний допінг – тиск на атлета з боку організаторів. Ці сумні історії, кажуть гонщики, найбільше сприяють занепаду їхнього спорту.

Український чемпіон світу, переможець етапу на «Тур де Франс -2005» Ярослав Попович живе і тренується неподалік Флоренції, столиці регіону Тоскана. Там же поруч і його відомі колеги-земляки Володимир Білека, Андрій Гривко та Дмитро Грабовський.

Італійці вважають велоспорт занадто виснажливим

У розмові з Радіо Свобода Ярослав Попович зауважив, що попри гарні тренувальні умови на Апеннінах, юні італійці оминають велосипедні клуби.

Гонщики, які приїздять з України, Росії, є більш наполегливими, ніж місцеві спортсмени. Італійці вважають цей спорт виснажливим, дуже важким. «Тому діти більше займаються чимось легшим: тим же футболом або гольфом, котрий стрімко розвивається нині в Італії».

З-поміж молодих іммігрантів, котрі активно займаються велоспортом у Тоскані, є й українці. Це підтвердив адміністративний працівник обласного комітету з велоспорту Мауріціо Нассі. Наразі важко прогнозувати перспективи юних українців, говорить чиновник, але досвід роботи з українськими атлетами дає підстави сподіватися на гарні результати у майбутньому. «На міжнародному рівні у велоспорті Україна досить помітна. Українці, котрі пройшли нашу спортивну школу, відзначаються високим атлетичним і технічним рівнем підготовки».

Бажання українців долати виснажливі кілометри велосипедних трас Мауріціо Нассі пояснює прагненням урізноманітнити своє життя за кордоном і самоствердитися на чужині. А те, що кількість юних атлетів-іммігрантів у таких видах спорту росте, за його словами, підтверджує доброзичливе ставлення до іноземців в Італії.
XS
SM
MD
LG