Доступність посилання

ТОП новини

Президент Франції заявляє, що його країна хоче бути серед друзів Росії


Напередодні цього візиту Ніколя Саркозі звинувачував Росію в «ускладненні» світових проблем і зауважував, що Росія повинна зрозуміти: великі країни мають не лише права, але й обов’язки.

Ніколя Саркозі прибув у вівторок увечері до Росії і вже зустрівся з Президентом Росії в його підмосковній резиденції Ново-Оґарьово.

Владімір Путін у відповідь висловив сподівання, що Франція залишиться провідним партнером його країни в Європі і в світі.

Саркозі додав, що намагання перешкодити поверненню Росії до лав провідних країні світу марні.

У перебігу дводенного перебування в Росії Саркозі має обговорити з Путіним співпрацю Росії з Євросоюзом, плани США розташувати в Європі елементи системи протиракетної оборони, становище на Близькому Сході чи ситуацію навколо іранської ядерної програми.

Це перший візит Ніколя Саркозі до Росії на посаді Президента Франції.

Напередодні візиту в інтерв’ю російським засобам інформації Саркозі висловився за зміцнення зв’язків між Європою та Росією.

Але в інших своїх заявах напередодні цього візиту Саркозі звинувачував Росію в «ускладненні» світових проблем і зауважував, що Росія повинна зрозуміти: великі країни мають не лише права, але й обов’язки.

Інше нещодавнє висловлювання французького лідера стосувалося енергетичної політики Росії: він назвав її брутальною і звинуватив Москву у використанні енергетики для політичного тиску.

На думку аналітиків, ці висловлювання французького лідера засвідчують прагнення Європи виробити вимогливіший підхід до Росії, особливо у сфері енергетики.

Із 1 липня 2008 року Франція перебирає головування в Європейському Союзі.
XS
SM
MD
LG