Доступність посилання

ТОП новини

Львів’яни не знають, чим займаються місцеві чиновники


Галина Терещук Львів, 10 жовтня, 2007 (Radiosvoboda.ua) - Міський голова Львова проситиме додаткових 2 мільйони 200 тисяч гривень з бюджету для утримання виконавчого апарату. Його чисельність — 1,377 працівників. Ця армія держслужбовців зобов’язана працювати на благо львів’ян, ще більше число чиновників налічується в обласній та районних органах влади Львівщини. Скільки коштує сьогодні держслужбовець і чи відчувають люди ефективність роботи апаратчиків?

Мер Львова Андрій Садовий збільшив штат виконавчого апарату на 177 осіб. Патронатна служба, яка називається департаментом адміністрації міського голови, налічує 52 людини. У приймальній мера можна побачити 3, а то й 4 працівників. Сума заробітку у Ратуші залежить від надбавки за стаж роботи і розміру премії, яка може сягнути від 0% до 500% від суми зарплати. Премія визначається у так званому ручному керуванні, усе залежить від волі мера чи його правої руки. Відтак зарплати у працівників мерії можуть становити від 1000 – 1500 гривень (у звичайних працівників) і більше 15 тисяч гривень (у керівників).

У патронатній службі Президента Кучми було менше людей, ніж у львівській

Депутат міськради, юрист за фахом Володимир Гірняк вважає, що сьогодні ефективність роботи апарату міськради не є належною. Коли затверджували збільшення штатних одиниць на 177 осіб, то це мало бути у межах штатних асигнувань, каже він. «Я голосуватиму проти виділення 2, 2 млн. гривень. Я не розумію, для чого мерові 52 людей у патронатній службі, у Кучми у 1994 році було менше».

Депутат Василь Павлюк наразі не визначився, чи варто підтримати прохання мера щодо виділення понад 2 мільйонів гривень з бюджету міста на апарат. Все залежить від бюджету, каже він. «Треба подивитись наповнення бюджету, розхідну частину, і тоді зможемо подивитись, скільки отримували міські посадовці упродовж року, чому премії одним менші, другим більші».

Кому потрібно 7 заступників?

Львівська обладміністрація вирізняється серед інших регіонів кількістю заступників голови. Їх у Петра Олійника – 7. Зарплата голови становить, з усіма надбавками, близько 10 тисяч гривень, у заступників у середньому – до 9 тисяч. В апараті обладміністрації понад 110 осіб, зарплата працівника щомісяця - від 1000 до 1800 гривень. Інша владна структура – обласна рада. Її апарат складається з 63 осіб, з 1 січня збільшиться до 71. Ці люди зобов’язані обслуговувати 120 депутатів. Зарплата голови облради становить 7 тисяч гривень, у 3-х заступників – по 5 тисяч. Однак в обласній раді раз у квартал виплачують премію до 150% від ставки, залежно від ефективності роботи держслужбовця і його присутності на роботі взагалі.

Що конкретно роблять у раді та в адміністрації?

Чим відрізняються функції службовця обладміністрації від обласної ради? Має ненаукове опитування виявило:

- Сказати дуже складно, питання у мерії вирішити фактично неможливо. Моя товаришка уже 5 років не може вирішити питання щодо приватизації свого житла. Її футболять туди-сюди. - Складна ця владна арифметика. - Не знаю, прості смертні не знають, чим вони займаються. - Ні, не знаю, чим відрізняється облрада від обладміністрації. - Для мене немає жодної різниці між чиновником ради і адміністрації. - Я вважаю, що вони там сидять і нічого не роблять. Не відчутно їхньої роботи.

Отож львів’яни пояснювали, що про роботу чиновників їм нічого невідомо, бо міська та обласна влади погано працюють з населенням. А ще свідченням того, що звичайні люди – рідкісні відвідувачі обласної адміністрації та ради, були майже нові килимові доріжки на сходах.
XS
SM
MD
LG