Доступність посилання

ТОП новини

Український пенсіонер почувається нікому не потрібним


Галина Терещук Львів, 17 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Генеральна асамблея ООН у 1992 році оголосила 17 жовтня Міжнародним днем боротьби з бідністю. В Україні у найбільшій скруті почуваються пенсіонери.

У пошуках справедливості...
(RadioSvoboda.Ua)
Недавно був опублікований список найбільш комфортних і сприятливих для життя літніх людей 29 країн. Держави, у яких старша людина задоволена життям. Список складався за такими параметрами як вартість землі, спеціальні пільги, які пропонують пенсіонерам, культура, безпека, стабільність, надання якісних медичних послуг, клімат, прожитковий мінімум. Найкращі країни для старості Мексика, Еквадор, Італія.

А як, за світовими мірками, живеться українському пенсіонерові?

Ідеально для життя пенсіонерів підходять 10 країн, серед них є й Малайзія, яка розділила місце з Іспанією і Південною Африкою. Адже у Малайзії реалізується програма «Малайзія - мій другий дім», яка передбачає спеціальні пільги для пенсіонерів. Зокрема тих, які з інших країн хотіли перебратись у Малайзію і придбати тут нерухомість. За 10 років на проект відгукнулись майже 11 тисяч пенсіонерів з Китаю, Великобританії, Бангладеш.

Україна ж числиться у списках, де значна частина населення проживає у бідності. І до 2015 року взяла на себе відповідальність перед ООН подолати бідність. Найчисленнішу армію бідних становлять українські пенсіонери, які отримують удвічі нижчу пенсію, аніж їхні російські чи білоруські однолітки. Скажімо, на Львівщині на одного працюючого припадає 1 пенсіонер, у Європі на 1 пенсіонера припадає дві-три працюючі особи.

Якість життя літніх людей невисока

Переважна більшість українських пенсіонерів — люди малозабезпечені, зі слабким здоров’ям, почуваються самотньо, відкинуті суспільством. Літніх людей переважно зустрінеш на базарах, а не у театральних чи концертних залах. Їхні низькі пенсії не дозволяють закупити те, що потрібне для здорового харчування. «М’ясо не можу собі дозволити, по 30 гривень кілограм», — сказала одна бабуся.

Український пенсіонер не може придбати землі, він користується пільговим проїздом у громадському транспорті і отримує субсидії на комунальні послуги, але не почувається безпечно один удома чи на вулиці. Йому недоступна якісна медицина чи дорогі ліки. А ще літня людина, навіть маючи на те час, не може собі дозволити мандрівки не те, що світом, але й батьківщиною. Спортивні зали і басейни пенсіонерам у Львові й не снились.

В українських селах літні люди далеко не розкошують. Хоча, кажуть, на відміну від міських однолітків мають власні продукти. Однак для ведення господарства їм потрібне здоров’я, а воно у сільських пенсіонерів слабке від важкої щоденної праці упродовж усього життя.
XS
SM
MD
LG