Доступність посилання

ТОП новини

У Луганську почали орендувати землю. Хто її придбав, не оголошують


Ярослав Гребенюк Луганськ, 16 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua). – У Луганську, де регулярно виникають скандали з непрозорим розподілом землі громади, провели перший земельний аукціон. Продажна ціна виявилась майже учетверо більшою за стартову. Але хто отримав землю, у міськраді назвати відмовляються.

Земельну ділянку площею понад півтора гектара у Луганську віддали в оренду з аукціону. Продавати чи не продавати землю, є одним із найбільш спірних питань і в політичних колах, і для громади в цілому. Одні кажуть, що продаж землі дасть великі надходження до бюджету. Інші – що краще здавати землю в оренду, щоб надходження були постійними, а не одноразовими.

Механізм прозорий чи ні?

Продаж не власне землі, а права її оренди, здається, має стати до вподоби обом сторонам. Стартова ціна оренди становила 445 тисяч гривень. Після торгів вона виросла майже в чотири рази – до 1,67 мільйона.

Начальник управління нерухомим майном Луганської міськради Тетяна Грибанова розповідає, що провели аукціон між двома претендентами. Тепер на підставі цих документів Луганська міська рада буде виріщувати, кому надати цю ділянку в оренду.

Переможець має сплатити свою ціну упродовж 5 діб. Такий механізм міська рада передбачила для всіх ділянок, на які надійшли 2 чи більше замовлень. У міській раді вважають, що перший земельний аукціон у Луганську пройшов прозоро й увінчався успіхом. Проте хто саме отримав ділянку у півтора гектара, громаді не кажуть.

Ділянки треба оформаляти відкрито

Спостерігачі вважають, що сьогодні надання та розподіл земельних ділянок у Луганську – процес темний, як і раніше.На сьогодні у Луганська немає ані Генерального плану забудови, ані єдиного реєстру земельних ділянок.

З’ясовувати, чи вільна ділянка, можуть і два місяці, несподіваний результат при цьому не виключений. Один із лідерів міського руху «Громадська комунальна самооборона» Ігор Бразовський каже, що непрозорість відведення та оформлення ділянок тягне за собою корупцію. «От ви знайшли десь у місті вільну ділянку землі. Вам учора сказали, що вона вільна, а сьогодні виявляється, що заявка на неї надана вже давно».

Луганська міськрада видає в оренду мінімум 30 ділянок протягом кожної сесії. Земля, яка потрібна місцевим олігархам, стане їхньою без жодних аукціонів, вважає пан Бразовський. На його думку, кулуарних тіньових домовленостей можна уникнути відкритими аукціонами всіх ділянок без винятку.
XS
SM
MD
LG