
«Ми були ініціаторами підписання 9-ма політичними партіями зобов’язання не створювати коаліції з Партією регіонів, соціалістами й комуністами. Ми вимагаємо припинити будь-які інсинуації навколо створення коаліції. Залишаються ще люди з позицією, що в деякій частині коаліційної угоди треба щось змінити, але це не вплине на голосування ні за спікера Кириленка, ні за прем’єра Тимошенко» – сказав Микола Катеринчук .
Водночас Президія партії «Народний Союз Наша Україна» заперечує можливість коаліції з «регіоналами» у новій Верховній Раді.
У рішенні, яке ухвалили вчора ввечері, президія НСНУ ще раз підтвердила намір створити більшість з Блоком Юлії Тимошенко.
Раніше лідери БЮТ та блоку «Наша Україна-Народна Самооборона» оприлюднили текст коаліційної угоди.
Згодом представники НУНСу заявили, що деякі її положення необхідно додатково узгодити.
До блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» входять 9 політичних сил.
За словами Миколи Катеринчука, також необхідно скоротити терміни, відведені законодавством на створення парламентської коаліції: «Я думаю, що в Конституцію необхідно внести деякі зміни, що б скоротити цей термін. Тому що сьогодні, наприклад у Польщі, не дивлячись на те, що там вибори закінчилися пізніше ніж в Україні, оприлюднять склад нової коаліції та уряду».
За Конституцією, нова Верховна Рада розпочинає роботу не пізніше ніж за місяць, після оголошення результатів виборів.
Попередні результати були оприлюднені 5 жовтня, після підрахунку даних зі 100 відсотків протоколів. Офіційні - 15 жовтня, котрі набрали «юридичної чинності» лише після публікації в «Голосі України» і «Урядовому кур’єрі» 27 жовтня..
Матеріал до теми:
Коаліційні граблі