
Президент зауважив, що цього дня ознайомився з деякими коментарями, у яких ідеться про необхідність підписання нового Універсалу національної єдності. «Я це буду вітати», – сказав Ющенко.
Він звернув увагу, що на позачергових парламентських виборах перемогла демократична коаліція, і вона має формувати владу, але при цьому не можна забувати про опозицію.
Ющенко наголосив, що необхідно надати права опозиції. «Я як Президент поважаю сили, які перемогли, я як Президент буду поважати опозицію», – сказав він.
Голова держави зауважив, що сьогодні, можливо, унікальний момент, коли український політикум від протистояння і взаємознищення може перейти до взаємопорозуміння і співпраці.
Як вважає Ющенко, необхідно визначити формат взаємин більшості та опозиції. «Якщо для цього необхідно поділитись місцями у керівництві парламенту, я перший підтримаю таку стратегію. Якщо для цього необхідно поділитись місцями у керівництві уряду, я перший підтримаю таку стратегію», – сказав він.
Президент наголосив, що націлює своїх союзників, колег не на протистояння, а на порозуміння. Він заявив, що усі політичні сили повинні взяти на себе відповідальність, порозумітись і таким чином привнести спокій у країну.
29 жовтня кандидат у народні депутати України від Партії регіонів Юрій Мірошниченко висловив думку, що основним політичним гравцям слід повернутися до ідей Універсалу національної єдності і знайти загальний курс розвитку країни.
На його думку, підписання Універсалу національної єдності було спробою знайти загальний курс. «Це був дуже важливий крок до консолідації політичних еліт», – сказав він і висловив жаль, що не всі політики підписали цей документ.