Доступність посилання

ТОП новини

Мінекономіки: Питання боргу винесли за рамки переговорів з Киргизстаном щодо вступу України до СОТ


Останніми днями представники Киргизстану давали знати, що виносити питання боргу за рамки переговорів про вступ України до СОТ Бішкек не збирається.

Як заявив заступник міністра економіки України Валерій П’ятницький, головним питанням переговорного процесу Києва з Бішкеком нині є зниження Україною митних зборів на імпорт низки товарів. Ідеться про 270 позицій, третина з яких стосується аграрного сектору.

При цьому П’ятницький наголосив, що прийняття цих умов означає, що вони поширюватимуться на всі країни – члени Світової організації торгівлі.

Україна завершила переговори з усіма членами Робочої групи СОТ, окрім Киргизстану, і підписала з ними протоколи про взаємний доступ на ринки товарів і послуг.

Бішкек заявляє, що врегулювання питання боргу України перед Киргизстаном, який залишився з часів СРСР, тільки сприятиме прогресові в переговорах.

Київ не бажає визнавати цього боргу за свій державний, заявляючи, що це борги окремих підприємств.

Останніми днями представники Киргизстану давали знати, що виносити питання боргу за рамки переговорів про вступ України до СОТ Бішкек не збирається, а серед можливих поступок їхньої країни є лише розгляд українського боргу без урахування відсотків.
XS
SM
MD
LG