Доступність посилання

ТОП новини

Культурна інтеграція Чорноморських країн – під проводом Києва


Богдана Костюк Київ, 1 листопада 2007 (RadioSvoboda.ua) – Сьогодні Україна заступає на піврічне головування в Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС). І від сьогодні ж у державах Чорноморського регіону почне втілюватися «Київська культурна ініціатива».

Театральні прем’єри та виставки, презентації мистецьких фестивалів, представлення проектів зі збереження культурного довкілля Чорномор’я розпочинаються в Україні, Грузії, Болгарії, Румунії та Молдові.

Ідею об’єднати народи Чорноморського регіону довкола культури в ОЧЕС називають «київською ініціативою», оскільки її виношували упродовж двох років українські дипломати, науковці та митці. А цього літа на стамбульському саміті країн ОЧЕС «гуманітарну складову» Організації презентував Президент України Віктор Ющенко.

Координатор «Київської ініціативи», експерт Ради Європи з питань культури Олександр Буценко розповідає, що учасники вийшли на перелік ініціатив, які дозволять співпрацювати у межах «Київської ініціативи» між країнами Східної та Західної Європи.

«Це насамперед відтворення і регенерація історичних центрів міст – Україна зупинилась поки що на пропозиції і бажанні Львова стати пілотним містом, також розглядаються ще Ніжин і Кам’янець-Подільський. Другим напрямком є розвиток кінематографа, розвиток культурного туризму, обмін митцями», – каже координатор програми.

Директор департаменту культурного розвитку Ради Європи Роберт Палмер в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив, що програма означає, коротко кажучи, обмін технологіями, досвідом та інформацією, як зберігати історико-культурне довкілля, розвивати мистецтво, створювати цілісний комплекс культурних і туристичних послуг для громади, країни і регіону.

Щодо самих учасників мистецьких імпрез і презентацій, то вони головним завданням вважають представлення та інтеграцію своєї національної культурної спадщини, сучасного мистецтва у регіональний і світовий творчий ландшафт, каже культуролог з Румунії Корина Рачану.
XS
SM
MD
LG