Доступність посилання

ТОП новини

У Сполучених Штатах вважають, що добрі взаємини України і Молдови з Росією – в інтересах Вашингтона


Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив Дейвід Креймер, заступник державного секретаря США з питань Європи та Євразії. Добрі стосунки таких країн, як Україна і Молдова, з Заходом, на думку Креймера, не суперечать російським інтересам.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив Дейвід Креймер, заступник державного секретаря США з питань Європи та Євразії.

Добрі стосунки таких країн, як Україна і Молдова, з Заходом, на думку Креймера, не суперечать російським інтересам.

Із іншого боку, США зацікавлені в тому, щоб Україна, Молдова, інші країни регіону розвивали сильніші, кращі взаємини з Заходом, підтримуючи одночасно добрі, здорові стосунки з Росією.

«Погані взаємини між цими країнами і Росією не в інтересах США», – заявив заступник державного секретаря.

Відповідаючи на запитання про енергоносії для України, Креймер сказав, що це один із найбільших викликів, з якими стикається українська держава.

Торкаючись російсько-грузинських взаємин, Креймер сказав: «Ми закликаємо обидві сторони здійснювати кроки, які б зміцнювали довіру задля зниження напруги. На жаль, завжди є величезний ризик, що якийсь випадок або навіть провокація призведуть до ще більших проблем».

Креймер також висловився з приводу пропозиції Росії використовувати радіолокаційну станцію в Ґабалі в Азербайджані.

«Ми обговорюємо це питання з владою Азербайджану. Крім того, є ще радарна станція в Армавірі (на півдні Росії), яка будується. Ми вважаємо важливою співпрацю з Росією у справі створення протиракетної оборони проти потенційних загроз на Близькому Сході та в інших регіонах», – заявив американський чиновник із зовнішньополітичного відомства в інтерв’ю Радіо Свобода.

(Детальніше інтерв''ю Дейвіда Креймера для Радіо Свобода читайте у вівторок).
XS
SM
MD
LG