Доступність посилання

ТОП новини

Чи винні коні у Львові?


Галина Терещук Львів, 6 листопада 2007 (Radiosvoboda.ua) – Працівники львівського іподрому разом зі своїми вихованцями – кіньми – протестували під стінами Львівської міськради. Колектив вимагає, щоб їх залишили у державній власності, а не передавали у комунальну. Вони побоюються, що на території іподрому просто збудують житловий масив.

Учасники протесту
(RadioSvoboda.Ua)
«Не дамо розпродати іподром!» – скандували учасники протесту під стінами Ратуші. Працівники іподрому тримали плакати: «Садовий, не займайся рейдерством!», а також білі прапори із зображенням мера Львова Андрія Садового.

Наприкінці жовтня Президент України підписав указ, за яким Державне підприємство «Львівський іподром» передали у комунальну власність.

Голова страйккому «Львівського іподрому» Тарас Васьків повідомив Радіо Свобода, що їхня акція протесту попереджувальна і що вони готові пішою ходою, на конях, рушити до Києва, щоб висловити своє негативне ставлення до зміни форми власності Президентові України.

Іподром розпродадуть на землю?

Працівники іподрому підозрюють мерію у тому, що вона невдовзі оголосить підприємство банкрутом і продасть землю.

«Рік тому ми нікому не були потрібні. Донині до нас ніхто не приїжджав, не цікавився нами, нашими проблемами. Але як тільки стало відомо про проведення чемпіонату Євро-2012, зразу активне зацікавлення іподромом. Тому що якби іподром був за 10 кілометрів від міста, він би нікого не цікавив, а так поруч із центром. Це ласий шматок землі», – каже Тарас Васьків.

Гасла пікетувальників
(RadioSvoboda.Ua)
Голова профкому державного підприємства «Львівський іподром» Федір Войтович сказав, що 7 років тому уже продали 3 конюшні.

«Ми не віримо мерові. Як тільки підприємство попаде у комунальну власність, то знаємо його долю: це буде дерибан, і все. Там збудують будинки, ми це чуємо. Мер каже, що існує проект забудови, а хто його бачив і давав йому такі зобов’язання?» – каже профспілковий діяч.

Працівники іподрому заявляють, що міський голова Львова жодного разу у них не був, не розмовляв з людьми. Вони не знають, що мер планує робити з підприємством.

Місто обіцяє зберегти унікальний іподром

Водночас директор департаменту містобудування Львівської міськради Андрій Павлів каже, що розуміє, чому люди протестують, але жодних вимог він не бачив. Він запевняє, що на 200 гектарах землі створять інфраструктуру довкола стадіону.

«Не мовиться про перепрофілізацію, ми збережемо спортивне надбання підприємства і увесь комплекс», – обіцяє представник міськради.

Однак заявам львівських чиновників працівники іподрому не вірять, тому й апелюють зі зверненням до Президента України, щоб зберегти державну форму власності підприємства.

Львівський іподром – унікальний, кажуть вони. На іподромі працюють 40 осіб, вони доглядають за 200 кіньми вартістю від 5 тисяч доларів і до 20 тисяч. При іподромі працює кінно-спортивна школа. Це племінне підприємство, де на випробуванні перебувають коні з усіх заводів України і з-за кордону. Це єдиний іподром в Україні, який має якісну трав’яну доріжку, таку ж, як в Австрії.
XS
SM
MD
LG