Доступність посилання

ТОП новини

У Луганську розпочався кінофестиваль «Український контекст»


Ярослав Гребенюк Луганськ, 8 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Луганську розпочались покази міжнародного фестивалю документального кіно «Український контекст». Усі кінороботи присвячені проблемам захисту прав людини.

У кадрі – нацизм, що запанував у Європі 70 років тому, безпритульні діти, люди з фізичними вадами, табори для злочинців, життя героїв реаліті-шоу, що почуваються невдахами після того, як шоу скінчилося.

Упродовж трьох днів луганці дивитимуться найкращі стрічки фестивалю «Український контекст». Кінороботи з Нідерландів, Німеччини, Франції, Росії, Казахстану та інших присвячені проблемам захисту прав людини.

Чи важко наразі влаштувати подібний фестиваль, розповідає один із організаторів показу Олександр Шманьов, координатор фестивалю «Український контекст» у Луганській області: «Все це зроблено з ідеалістичних почуттів, такі речі вже простіше проводити, і ми навмисно відмежовуємося від політичних партій, від релігійних організацій, щоб ніхто не подумав, що ми когось рекламуємо. Єдина наша мета – ще є така сфера життя, на яку ми заплющуємо очі».

Важливо і для документалістів, і для глядачів

Харків’янин Геннадій Кофман, генеральний продюсер кінофестивалю, розказав, що «Український контекст», який проводиться вже вчетверте, дає можливість реалізуватися саме українським документалістам: «Сьогодні документальне кіно в Україні починає відроджуватися, і наш фестиваль трошки сприяє цьому відродженню. У Києві працює міжнародна майстерня документального кіно, де молодим режисерам досвідчені європейські майстри допомагають визначитися з новими правилами європейського ринку. Цього року шість наших фільмів дуже вдало були презентовані на відомих телеканалах Європи».

Ідея організаторів фестивалю – допомогти людям бути інформованими, небайдужими й солідарними. Запрошення на показ обґрунтовується ще й впевненістю організаторів: ці фільми навряд чи коли-небудь покажуть на центральних телеканалах – занадто гострі й безкомпромісно ставляться вони до сьогодення.

Із цим згодні відвідувачі, що прийшли в Український театр на показ – як-от луганець Богдан Отаманчук: «Документальне кіно перетворюється на такий собі раритет, його неможливо купити й подивитися. Так – є бездонна мережа інтернету, але там власні обмеження. А цей фестиваль дає можливість познайомитися з роботами сучасних режисерів, різних країн, різних рівнів якості, проте це – сучасне документальне кіно, це треба знати, щоб бути освіченою людиною».

Також організатори «Українського контексту» проводять два спеціальні сеанси для учнів старших класів та вихованців дитячих будинків.
XS
SM
MD
LG