Доступність посилання

ТОП новини

У Криму розпочинаються кримськотатарські протести


Володимир Притула Сімферополь, 9 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) –Кількість наметів, встановлених репатріантами на центральному майдані Сімферополя, зросла до 10. Кримські татари протестують проти жорстоких дій щодо їхніх співвітчизників з боку правоохоронних органів.

Кримськотатарські намети на центральному майдані Сімферополя
(RadioSvoboda.Ua)
Учасники акції протесту вимагають від центральної влади України об’єктивного розслідування фактів побиття правоохоронцями репатріантів під час ліквідації на плато Ай-Петрі їхніх торгових об’єктів. Мешканці наметового містечка також скаржаться на дискримінацію з боку кримської влади: «Всі керівники проти кримських татар. Ні землі нам не дають, нічого не дають. Куди не звернешся – все безрезультатно. Лише знищують наші будинки бульдозерами, танками. Все ОМОНи, полковники, підполковники», – сказав учасник протесту Нурі Мустафаєв.

6 листопада на плато Ай-Петрі в Криму проводилося знесення самовільно збудованих репатріантами торгових точок і кав’ярень. Кримські татари стверджують, що під час операції їх жорстоко побили правоохоронці, 7 осіб потрапило до лікарні, троє перебуває у важкому стані. 28 репатріантів засуджені до адміністративного покарання. У міліції зазначили, що знесення проводилося на законних підставах, за рішенням суду. А Прокуратура Криму порушила кримінальну справу і перевіряє законність та обґрунтованість дій правоохоронців під час виконання рішення суду на Ай-Петрі.

Засідання спільної колегії кримської міліції і прокуратури
(RadioSvoboda.Ua)
Сьогодні ж до Сімферополя прибув віце-прем’єр-міністр України Олександр Кузьмук. Він провів спільну колегію кримського главку міліції і прокуратури автономії, а також – позачергове засідання уряду АРК, де заявив, що етнічних проблем в Криму немає й інцидент на Ай-Петрі теж не має етнічного чи політичного підгрунтя.

Тим часом Меджліс кримськотатарського народу повідомив, що проведе в неділю, 11 листопада, на центральному майдані Сімферополя масовий мітинг протесту. Як повідомила прес-служба Меджлісу, мітинг відбудеться «у зв`язку з тривалим нерозв’язанням проблем кримськотатарського народу і дискримінацією кримських татар, що посилилася останнім часом, а також у зв`язку зі звірячим побиттям 6 листопада на плато Ай-Петрі кримських татар працівниками правоохоронних органів».

Матеріали до теми:

• Кримські татари розпочинають акції протесту по всій автономії • У Сімферополі сталася сутичка між кримськими татарами i представниками будівельної фірми, 12 травмованих забрала швидка допомога • Чи навчаться в Криму толерантності без вирішення питання землі для репатріантів? • Кримська карта: як українські політики збираються вирішувати політичні, економічні і культурні проблеми півострова? • Крим: старт кампанії зі звільнення самозахоплень
XS
SM
MD
LG