Доступність посилання

ТОП новини

До Грузії прибув чільний американський дипломат, Саакашвілі відкидає зовнішній тиск, опозиція почала переговори з владою


Заступник помічника держсекретаря США з європейських і євразійських питань Матью Бріза має пробути в столиці Грузії до середи, щоб переконати Президента Грузії скасувати надзвичайний стан і обмеження на роботу радіо й телебачення. Міхеїл Саакашвілі заявив у суботу, що надзвичайний стан скасують «найближчими днями», але лише тоді, коли так вирішить його влада, а не коли хтось вкаже. Того ж дня, в суботу, відбулася перша від часу розгону опозиційних демонстрацій і запровадження надзвичайного стану зустріч представників влади і опозиції.

Заступник помічника держсекретаря США з європейських і євразійських питань Матью Бріза має пробути в столиці Грузії до середи, щоб переконати Президента Грузії скасувати надзвичайний стан і обмеження на роботу радіо й телебачення.

Із цією ж метою в Грузії перебувають і спеціальний представник Євросоюзу в справах Південного Кавказу Пітер Семнебі і представник Організації з безпеки і співпраці в Європі, колишній голова Європарламенту Жозеп Боррель Фонтельєс.

Міхеїл Саакашвілі заявив у суботу, що надзвичайний стан скасують «найближчими днями», але лише тоді, коли так вирішить його влада, а не коли хтось вкаже.

Із закликом скасувати надзвичайний стан до нього вже зверталися міжнародні правозахисні організації та інституції.

Того ж дня, в суботу, відбулася перша від часу розгону опозиційних демонстрацій і запровадження надзвичайного стану зустріч представників влади і опозиції.

За повідомленнями, сторони домовилися про перелік питань, які треба буде розглянути на подальших переговорах.

Президент Грузії запровадив у країні надзвичайний стан 7 листопада після розгону шестиденних демонстрацій опозиції в Тбілісі. Опозиційні сили звинувачували Міхеїла Саакашвілі і його владу в економічних невдачах і корупції.

Опозиція Грузії вимагала відставки Президента і проведення парламентських виборів навесні наступного року, як передбачала попередня редакція Конституції, а не восени, як це стало за чинною редакцією Основного закону. Опозиція також домагається деяких змін до виборчого законодавства і звільнення тих, кого вона вважає за політичних в’язнів.

8 листопада Саакашвілі оголосив, що призначає дострокові президентські вибори і референдум щодо терміну парламентських виборів на 5 січня наступного року.
XS
SM
MD
LG