Доступність посилання

ТОП новини

Вибори президента нічого в Грузії не змінять. Україну не варто тягти в НАТО (європейська преса)


Прага, 13 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Європейська преса далі обговорює політичні перспективи Грузії у зв’язку з президентськими виборами і референдумом 5 січня. Чимало видань пишуть про необхідність продовжити демократичні перетворення в країні і підтримати сподівання грузинів на парламентську демократію. Деякі оглядачі критикують Міхаела Саакашвілі за прояви грузинського авторитаризму і сумніваються у його здатності сприяти демократичному розвиткові Грузії. Не сходить зі шпальт європейських газет і екологічна катастрофа в Керченській протоці та далі обговорюється українська перспектива вступу до НАТО.

Європейське видання «Інтернешнел Гералд Трібюн» публікує серію матеріалів щодо подій у Грузії. В одному з них ідеться про перебільшення президентом Міхаелем Саакашвілі так званої «російської загрози» для Грузії. Тут же відзначається, що тактичний крок Саакашівлі з президентськими виборами є всього лише намаганням «зберегти його здатність очолювати країну». Далі «Інтернешнел Гералд Трібюн» наголошує, що «справжній шлях до стабільності в Грузії пролягає не через дострокові президентські вибори, а, скоріше, через парламентські вибори навесні 2008 року».Інша публікація в «Інтернешнел Гералд Трібюн» прямо закликає Захід не підтримувати нинішнього лідера Грузії, бо той насправді лише один із представників пострадянських «амбітних людей, які вміють правдоподібно розповідати байки, якщо потрібно втягнути в країну західних спонсорів». Тут же йдеться про те, що не варто підтримувати в Грузії реформи в «одній родині» замість того, щоб зробити переваги демократії і ринку доступними для всього населення».

Причина катастрофи в Керченській протоці – недбальство?

Лондонська «Таймс» пише у вівторок, що нафта з російського танкера, яка потрапила у воду, «може забруднити Чорне море на 15 років». Газета також вказує на те, що екологічну обстановку в регіоні Азовського і Чорного морів ускладнюють також і «два затонулі кораблі з сіркою».

Німецька «Зюддойче Цайтунґ» ставить питання: невже причина катастрофи в Керченській протоці – це недбальство? І далі інформує, що російська влада збирається відкрити кілька кримінальних справ проти капітанів за статтею «Порушення правил безпеки і експлуатації водного транспорту». Хоча, як продовжує німецький часопис, судноплавні компанії відкидають висунуті проти них обвинувачення.

Краще ЄС, ніж НАТО для України

Відомий американський «радянолог», історик та радник американських президентів Річард Пайпс у інтерв’ю польській «Ґазєті Виборчій» радить полякам не агітувати щодо вступу України до НАТО, що «рівнозначне з розмахуванням червоним прапором перед носом розлюченого російського бика». Пайпс зазначає, що «росіяни не зможуть змиритися з членством України в НАТО і це може розбудити в Росії страшний націоналізм та агресію проти Заходу». Інша справа, на думку Пайпса, вступ України до ЄС, що «не буде заважати Росії, тому що Євросоюз – це економічне і культурне об’єднання».
XS
SM
MD
LG