Доступність посилання

ТОП новини

15 листопада Росія й Україна обговорять ціни на газ на 2008 і подальші роки


Як повідомив офіційний представник «Ґазпрому» Серґей Купріянов, «на даний момент ніяких домовленостей щодо цін на газ немає».


Як повідомив офіційний представник «Ґазпрому» Серґей Купріянов, «на даний момент ніяких домовленостей щодо цін на газ немає».

28 жовтня Президент України Віктор Ющенко заявив, що вважає 150–160 доларів за тисячу кубометрів оптимальною для України ціною.

Із приводу того, що в ділових і політичних колах кажуть про ціну газу з наступного року в 180–190 і навіть 200 доларів, голова держави заявив, що такої ціни не буде. На думку Ющенка, така ціна «необгрунтована… з урахуванням тенденцій на енергетичних ринках».

6 листопада міністр палива і енергетики України Юрій Бойко підтвердив, що на переговорах з Москвою ціновий коридор газу наступного року обговорюється в межах 150–160 доларів за тисячу кубометрів.

Із 2006 року «Ґазпром» встановив ціну на газ для України у розмірі 230 доларів за тисячу кубометрів. Завдяки залученню посередника – компанії «РосУкрЕнерго», яка змішує в трубі російський газ з середньоазійським, – ціна на кордоні склала 95 доларів за тисячу кубометрів.

Із 1 січня 2007 року у зв''язку з подорожчанням туркменського газу ціна для України піднялася до 130 доларів за тисячу кубометрів.
XS
SM
MD
LG