Президент планує завтра вранці зустрітися з прем’єром і обговорити хід рятувальних робіт.
Тим часом декілька нафтових плям розміром близько 100 квадратних метрів кожна відірвало від кормової частини танкера «Волганефть-139» і вітром змиває у бік Керчі.
За даними кримських рятувальників, у морі працюють судна з боновими загородами і сорбентом, щоб запобігти потраплянню нафтопродуктів на територію Керчі. До місця можливого викиду направили підрозділи МНС, щоб оперативно усувати загрозу забруднення узбережжя міста, мовиться в повідомленні кримського главку МНС.
Район Керченської протоки втратить свої можливості для відпочинку на найближчі рік-два, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода лідер Зеленої партії, колишній міністр охорони навколишнього середовища Сергій Курикін.
«Я думаю, що відпочивальники можуть лише мріяти про відпочинок саме в районі Керченської протоки принаймні наступні один-два сезони, оскільки нафта, яка пролилася, вже досягла берега. Ми знаємо, що уражені кілька десятків тисяч птахів. І навіть у тому випадку, якщо нафтопродукти зберуть достатньо оперативно, все одно, на мою думку, берегова лінія і дно Керченської протоки зберігатимуть достатньо велику кількість нафти», – заявив лідер Зеленої партії.
За словами колишнього міністра охорони навколишнього середовища Сергія Курикіна, сьогодні, однак, не слід робити поспішних висновків.
Він не погоджується з прогнозами, що наслідки цієї катастрофи будуть даватися взнаки ще 10–15 років.
11 листопада через сильний шторм у Чорному морі і Керченській протоці потерпіли більш як десять суден. У тому числі розколовся навпіл російський танкер «Волгонефть-139», у результаті в морі опинилося понад тисячу двісті тон мазуту. Керченська міжрайонна природоохоронна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом забруднення моря.
Матеріал до теми:
Прокуратура Криму порушила дві кримінальні справи за фактом забруднення моря i порушення правил безпеки руху під час шторму