Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія далі наполягає, що Україна має скасувати візи для громадян Румунії і Болгарії ще до ратифікації угоди про візи з ЄС


Речниця Європейської Комісії Крістіане Гоманн наголосила у понеділок, що є документ, у якому чітко визначено, що скасування віз для громадян Румунії та Болгарії має відбутися до ратифікації угоди про полегшення візового режиму з Україною.

Речниця Європейської Комісії Крістіане Гоманн наголосила агентству УНІАН у понеділок, що є документ, у якому чітко визначено, що скасування віз для громадян Румунії та Болгарії має відбутися до ратифікації угоди про полегшення візового режиму з Україною.

Про існування такої документальної вимоги Єврокомісії вперше прилюдно оголосили минулого тижня.

Натомість міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк заявив у неділю, що Україна скасує візовий режим для громадян Болгарії і Румунії тільки після ратифікації та втілення угоди про спрощення візового режиму між Україною і Європейським Союзом.

Він додав, що вже підготовлено проект урядового рішення, який передбачає скасування віз для громадян Болгарії та Румунії саме після ратифікації і імплементації положень угоди про спрощення візового режиму з Євросоюзом.

Арсеній Яценюк знову наголосив, що скасування віз для громадян Румунії і Болгарії буде суто доброю волею України, яка так само раніше надала безвізовий режим іншим країнам ЄС.

Міністр іще раз зазначив, що його дивує ультимативна мова, яка лунає з боку окремих європейських чиновників щодо скасування Україною візового режиму для громадян Румунії і Болгарії.

Україна та ЄС підписали Угоду про спрощення візового режиму 18 червня цього року. Україна далі сподівається, що всі процедури для її ратифікації буде закінчено так, щоб вона набула чинності до кінця року.

Із українського боку цю угоду, як також Угоду про реадмісію (повернення нелегальних мігрантів), має ратифікувати Верховна Рада України.

Із боку Євросоюзу після минулотижневого схвалення обох угод у Європарламенті їх іще має остаточно затвердити Рада ЄС.
XS
SM
MD
LG