Глава держави також вимагає розслідування причин трагедії та покарання винних.
Перебуваючи у Донецьку Віктор Ющенко заявив: «Опитано вже більше 20 свідків.Зараз вибираються дані із інформаційної системи, яка працювала в пласті, з точки зору різного фізичного і тевтонічного режимів, що само по собі дасть нові обставини для висновків».
За останніми даними, внаслідок вибуху метану на шахті імені Засядька в ніч на неділю загинули 88 шахтарів, доля ще 12 залишається невідомою. 77 тіл загиблих тіл гірників підняли на поверхню. 31 31 гірник перебуває у лікарні, один – у важкому стані.
Пожежу напередодні ввечері загасили, але невеличкі локальні вогнища й далі спалахують. Втім, голова держкомісії віце-прем’єр Андрій Клюєв твердить, що повторний вибух метану шахті вже не загрожує.
Уряд України виділив 13 з половиною мільйонів гривень для надання допомоги потерпілим і сім’ям загиблих.
США запропонували надати допомогу у здійсненні рятувальної операції на шахті імені Засядька, а також матеріальну допомогу потерпілим.
Масштабні катастрофи на шахті імені Засядька на Донеччині траплялися і раніше. Починаючи з 1999 року, там загинули майже 140 гірників.
Найбільша ж дотепер за всю історію незалежної України аварія сталася в 2000 році на шахті імені Баракова на Луганщині – внаслідок вибуху метану і вугільного пилу там загинули 80 гірників.
Згідно зі статистикою, в Україні на мільйон тон видобутого вугілля приходяться три смерті шахтарів.
Матеріали до теми:
Вугільна трагедія Копальня-вбивця імені Засядька Вiктор Ющенко: Трагедiя в Донецьку є викликом усiй державнiй владі, а не лише вугiльнiй промисловості «Убойна» шахта. Аварія на шахті ім. Засядька може стати найбільшою за всю історію незалежної України Ціна українського вугілля – друге місце в світі за смертністю на шахтах