За інформацією, отриманою українською стороною від російської, водолазне обстеження судна «Нахічевань» виявило аналогічну ситуацію – сірку з трюмів повністю вимило течією. В інтерв’ю Радіо Свобода голова Національного екологічного центру України Сергій Тарасюк заявив, що сьогодні важко спрогнозувати наслідки цієї ситуації.
«Сірка, - це так званий кристалічний неметал. І вона хоч малоактивна у воді, здатна утворювати, зокрема, слабі кислоти. У Керченській протоці вона ж контактує не з водою. Ми кажемо “морська вода”. Але це дуже складний хімічний розчин солей, інших сполук, який складається з дуже багатьох речовин. І ми не знаємо, що зараз розчинено у цій так званій морській воді. І яка тут буде реакція – важко сказати навіть хімікам» – повідомив голова Національного екологічного центру України Сергій Тарасюк.
Від шторму в Азовському і Чорному морях десять днів тому постраждали понад 10 суден, 5 із них затонули, 8 сіли на мілину. Через це у море потрапила більш ніж тисяча тонн мазуту і майже 7 тисяч тонн сірки.
У Керченській протоці масово гине птиця й риба.
Прокуратура порушила кримінальну справу за фактом забруднення моря.