Доступність посилання

ТОП новини

ЄС готовий надати Україні подальшу допомогу в ліквідації екологічної аварії в Керченській протоці


Про це йшлося під час засідання Ради співпраці Україна – ЄС у вівторок у Брюсселі, повідомив заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлисеєв.

Про це йшлося під час засідання Ради співпраці Україна – ЄС у вівторок у Брюсселі, повідомив заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлисеєв.

За його словами, відповідний план заходів розроблятимуть на підставі висновків європейських експертів, які наразі працюють на місці аварії в Україні.

Вони хочуть «визначитися в тому, що необхідно зробити, щоб ліквідувати забруднення навколишнього середовища сіркою і нафтою в максимально короткі терміни», повідомив Єлисеєв агентству «Інтерфакс-Україна».

Унаслідок сильного шторму понад тиждень тому в Керченській протоці й Чорному морі затонула низка суден із вантажами в кілька тисяч тон мазуту і сірки, які потрапили в море.

Тим часом міністр із надзвичайних ситуацій України заявив, що усі роботи, пов’язані з ліквідацією надзвичайної ситуації в Керченській протоці, виконані на 80 відсотків

Нестор Шуфрич, який побував у вівторок у Керчі й на острові Коса Тузла, повідомив, що вирішене головне завдання – зібрати мазут із танкера «Волґонєфть-139» на українській території.

За його словами, з 3 тисяч тон мазутної суміші залишилося зібрати лише 300–400 тон, із 7 кілометрів берегової лінії острова Коса Тузла мазутну суміш зібрали на 6 кілометрах, залишилося зібрати мазут на відрізку довжиною близько 800 метрів і шириною до 20–30 метрів.

Також міністр повідомив, що уздовж берега Керчі з’являються незначні мазутні плями, які відразу збирають і ліквідовують протягом кількох годин.

Загалом вже зібрали 25 тисяч мішків із мазутною сумішшю.

Водночас, за словами Шуфрича, надійшла інформація з російської сторони про те, що на затонулій носовій частині «Волґонєфті-139» виявили 800 тонн мазуту. За підрахунками міністра, ще в морі або в носовій частині танкера може бути до 500 тонн мазуту.

«Перед водолазами поставлене завдання виявити місце розташування залишків мазуту, але поки що вони не спостерігають скупчень мазуту на дні Керченської протоки», – повідомив міністр.

Шуфрич також вважає, що сірка, ймовірно, вимита з інших затонулих суден, не становить небезпеки.

За його словами, концентрація сполук сірки в морській воді не перевищує 1,5 грама на літр, а, як запевняють представники Міністерства екології, ці сполуки небезпечні в пропорціях від 3,5 грамів на літр.

Міністр додав, що фахівці Мінтрансу, Мінекології і МНС розробили можливі варіанти дій на випадок підвищення концентрації, але зараз такої загрози не спостерігається.
XS
SM
MD
LG