Позов, що оскаржував включення Владіміра Путіна у виборчий список «Єдиної Росії», подала партія «Союз правих сил». Її представники стверджують, що президентське ім’я на чолі одного з партійних передвиборних списків є порушенням конституційних норм. СПС надала суду стенограми та цитати з виступів Путіна по телебаченню. З них, на думку позивачів, випливало, що поїздка президента в Красноярськ була агітаційною роботою на користь «Єдиної Росії», оплаченою не з партійної каси, а з інших джерел.
Однак Верховний суд не знайшов підстав для задоволення позовної заяви СПС.
Пошук нової форми для збереження влади в руках Путіна
За даними соціологів, «Єдина Росія» може отримати на виборах близько 60 % голосів. Минулого тижня Владімір Путін заявив, що переконлива перемога «Єдиної Росії» надасть йому «моральне право» впливати на уряд після того, як він піде з посади президента.
Однак шляхи до формалізації цього «морального впливу» в Росії обдумують уже зараз, до завершення виборів. Так, сьогодні має відбутися «загальноросійський форум на підтримку президента Путіна». На ньому Путіну передадуть накази громадян Росії, а також звернення попереднього масового зібрання на його підтримку – форуму, що відбувся у Твері 15 листопада.
Голова створеної на тверському форумі організації під назвою «Всеросійська Рада ініціативних груп на підтримку Путіна» Павел Астрахов в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що їхньою метою є не третій термін Путіна, а пошук нової форми, яка б дозволила йому і далі утримувати у своїх руках владу: «Ми поважаємо слова президента і ми віримо, що він не чіпатиме Конституцію. Саме тому ми й збираємось. Бо коли він не йде на третій термін і не ламає Конституцію, треба шукати нову конфігурацію влади».
Вибори до Держдуми в Росії мають відбутися 2 грудня цього року, а чергові президентські вибори – навесні 2008.