
Віктор Ющенко: «Мене дещо приводить до смутку, що дуже часто ті люди в Україні, які повинні говорити про контекст цієї трагедії, дві третини свого часу тратять на те, що – скільки жертв українського голоду 1932-33 років? Я розумію – є певна актуальність навіть у цьому питанні, але давайте замислимось: якщо мова йде про мільйони, чи може взагалі спокійно спати нація? Чи можемо ми цю обставину піддавати забуттю? Чи може взагалі нація ставитись так до трагедії 32-33 року, як ще довго ставилась перед цим українська нація?»
Глава держави також зазначив, що в Україні мають спорудити пам’ятник жертвам Голодомору, «адекватний цiй трагедії».
Вiктор Ющенко: «Вся країна повинна говорити одним голосом, однією думкою. Це маленька відповідь тим, хто, можливо, за кадром сьогодні на одному чи іншому каналі буде коментувати начебто якісь нагальні питання і що ця тема для нього чужа, далека, що вона надумана. Я хотів би сказати таке: все, що ми робимо сьогодні по цьому питанні мало в чому стосується тих, кого вже немає. Більшість того, що ми робимо, стосується того, щоб достукатись до вашого серця і у вас знайти партнера, українця, патріота, просто добру людину».
На відкритій у Києві виставці представлені близько тисячі документів і фотографій з архівів СБУ.
Це свідчення страшних жертв голоду 1932-33 років, сказав директор Інституту національної пам’яті Ігор Юхновський, відкриваючи виставку.
Ігор Юхновський: «Українська політична нація має усвідомити усе пережите, минуле – усвідомити з позицій державності України; віддати усі ознаки пам’яті, шану і повагу усім тим, що боролись, терпіли, страждали і померли за Україну. Виставка, яка розгортається, має на меті показати страшні жертви української нації і людей інших національностей, що жили в Україні, принесену в Голодоморі геноциду 1932-33 років».
В суботу в Україні відзначатимуть 75 роковини Голодомору 1932-33 років.
У ті роки від голоду в Україні загинули,за різними оцінками, від 7 до 10 мільйонів людей.
Матеріали до теми:
Малколм Маґґерідж – британський журналіст, що розповів світові правду про Голодомор Уолтер Дюранті – журналіст, який став «символом» замовчування голодомору Жертвами Голодомору 1932-33 років були і чехи із сіл на півдні України   Головний рабин України закликав євреїв вшанувати пам’ять жертв Голодомору
  Віктор Ющенко закликає визнати Голодомор в Українi трагедiєю планетарного масштабу Росія заявляє про «всілякі спекуляції з боку певних політичних кіл в Україні» навколо теми «голоду 30-х років у Радянському Союзі» У Москві молодики з Євразійської спілки скоїли акт вандалізму на українській виставці «Розсекречена пам''ять» Італійська провінція відкриває правду про Голодомор Парламент Аргентини вшанував пам’ять жертв Голодомору в Україні ЮНЕСКО ухвалила резолюцію про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні
Чи захищає Україна свою національну пам’ять? Євродепутат Чарльз Таннок: «Нам потрібно пам''ятати про трагедії українського народу в 20 столітті» Голодомор. 1932-1933 Пісні про Голодомор Наслідки Голодомору 1932-33 років й досі не вивчені, вважає італійський історик. Український Голодомор був «політикою терору, але не геноцидом», вважає професор історії Йельського університету Голодомор 1932-33 років: удар по українській нації, наслідки якого ми відчуваємо і сьогодні Білоруси врятували від Голодомору сотні тисяч українців, але тепер у Білорусі мало хто про це знає Голодомор: чому українці опинилися в прицілі Кремля? В Ізраїлі мало знають про Голодомор в Україні Голод 1932-33 років в СРСР і в Україні – точки зору російських істориків