Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко зустрінеться сьогодні з представниками Блоку «Наша Україна – Народна самооборона», обраними до Верховної Ради


На думку політологів, ітиметься в першу чергу про суперечки навколо кандидата на Голову Верховної Ради, якими називають В’ячеслава Кириленка або Івана Плюща.

Як повідомила прес-служба Президента, очікують, що зустріч відбудеться о 14-й годині.

На думку політологів, ітиметься в першу чергу про суперечки навколо кандидата на Голову Верховної Ради, якими називають В’ячеслава Кириленка або Івана Плюща.

Сьогоднішня зустріч має дати чіткий сигнал партійцям, як Президент бачить подальшу політичну стратегію, вважає політичний експерт Сергій Таран.

«Який би він вибір не зробив, це не буде означати не вибір якоїсь людини, чи персони, а буде визначати насамперед вибір тієї політики, з якорю ця персона асоціюється. Якщо це буде Кириленко, то Президент однозначно покаже, що він виступає за коаліцію між БЮТ та НУНС. А якщо це буде вибір Плюща чи іншої кандидатури, яка обстоює широку коаліцію, то не виключено, що Президент підтримає інший формат коаліції», – вважає Сергій Таран.

Президент спробує переконати нунсівців, що потрібно висунути кандидатуру Івана Плюща на посаду спікера нового парламенту, щоб протиставити її Юлії Тимошенко, каже політичний експерт Кость Бондаренко. А окрім того, Віктор Ющенко спробує помирити два табори, які утворилися всередині НУНСу, зазначає Бондаренко.

«Хоча навряд, чи йому вдасться. Фактично Президент може втратити частину своєї партії. „Наша Україна – Народна самооборона“ сьогодні перебуває фактично у тому стані, в якому у травні 1999 року перебувала Народно-демократична партія. Партія розкололося на пропрезидентську, номенклатурну частину і на демократичну частину. Зараз ми бачимо, що ті ж самі демократи задають тон у НУНС. І це ще раз підтверджує, що у нас в Україні нічого не міняється. Міняються Президенти, проходять революції, але в той же час не міняються стилі керівництва і позиції, на яких стоять ті чи інші політики», – каже Кость Бондаренко.

Завтра має відкритися перше засідання новообраного парламенту 6-го скликання.

Матеріал до теми:

• Коаліціяда за участю Президента
XS
SM
MD
LG