Доступність посилання

ТОП новини

Російська пародія на демократію. Україні та Грузії необхідна солідарність. (Огляд європейської преси)


Василь Зілгалов Прага, 27 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Європейська преса відзначає, що своєрідність російської демократії прогнозувати неважко, бо ніхто не сумнівається назвати переможця парламентських виборів у Росії, які пройдуть 2 грудня. Чимало оглядачів, підсумовуючи своєрідний результат кольорових революцій в Україні та Грузії, сходяться на тому, що ніхто не чекав, що Києву і Тбілісі буде також важко реалізувати свої зовнішньополітичні цілі.

Впливова лондонська «Файненшел Таймз» відзначає, що за всієї визначеності і передбачуваності результатів нинішніх парламентських виборів у Росії «важко зрозуміти, чому російська влада проводить виборчу кампанію так брудно. Мабуть, у такій системі, якою є створена Путіним „керована демократія“, пускати на самоплив нічого не можна», робить висновок лондонський часопис.

Газету дивує повна відсутність на російських телеканалах опонентів Путіна, а також та брутальність, з якою розправляються з учасниками протестних акцій у Росії. А антизахідну риторику Путіна на кшталт буцімто замовлення Держдепом США відмови спостерігачів ОБСЄ приїхати до Росії 2 грудня «Файненшел Таймз» пояснює або «параноєю», або ж «цинізмом».

Газета доходить висновку, що в Кремлі «не вірять у демократію. Вони розуміють лише підгонку результату під „правильну відповідь“. Вони робили це раніше, роблять і тепер», резюмує «Файненшел Таймз».

Інша лондонська газета, «Ґардіан», називає нападки Путіна на США та ОБСЄ посиленням охолодження стосунків між Росією та Заходом. А чеське видання «Тиден» наводить слова з передвиборчої риторики Путіна про те, що Росія потребує таких Збройних сил, які «не дозволять іноземцям пхати свого сопливого носа» до російських справ.

Польська «Ґазета Виборча» публікує матеріал про тяжкі уроки революцій в Україні та Грузії та про не очікувано тяжке просування цих країн у західному напрямку – до НАТО та ЄС. Це видання також вважає, що в умовах «наростання російської загрози» Києву та Тбілісі , як ніколи, «необхідна західна підтримка та солідарність, яка не може залежати від ціни російського газу».
XS
SM
MD
LG