Доступність посилання

ТОП новини

Україна стурбована новою ціною за туркменський газ. ЄС гальмує вступ України до СОТ. Далай-лама хоче влаштувати референдум. Євреїв Німеччини агітують перебиратися до Ізраїлю. (Огляд світової преси)


Василь Зілгалов Прага, 28 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Низка світових видань коментує нові ціни на туркменський газ і можливі наслідки цього для України. Йдеться про те, що деякі галузі української економіки не зможуть витримати ціну по 180 і більше доларів за тисячу кубічних метрів газу на кордоні з Україною. У пресі також обговорюють неочікувану нову умову ЄС щодо вступу Києва до СОТ. Чимало газет далі обговорюють нові ініціативи духовного глави тибетського буддизму – Далай-лами, який оголосив про можливий референдум щодо його можливої реінкарнації.

Агенція «Ройтерз» у своїй публікації в середу повідомляє, що Росія і Туркменистан уже оголосили про узгодження нової ціни на туркменський газ для Москви. Вона, за цією інформацією, поетапно зросте з цьогорічних ста доларів за тисячу кубічних метрів до 150 доларів у другій половині 2008 року. «Ройтерз» зазначає, що Росія імпортує з Туркменистану до 50 мільярдів кубічних метрів газу на рік – це дорівнює річним потребам такої європейської держави як Франція.

У згаданій публікації мовиться, що ціна на газ для України, який вона дістає від російського «Ґазпрому», може сягнути у 2008 році у зв’язку з новими туркменськими цінами 190 доларів США, тоді як у Києві сподівалися на ціну, не вищу від 160 доларів за тисячу кубічних метрів.

«Ройтерз» також цитує українських чільників із приводу того, що нова ціна на газ на рівні 180 доларів є «екстремально неприйнятною» для деяких галузей української економіки.

У пресі також повідомляється, що Україна у відповідь на такі цінові зміни з боку «Ґазпрому» може значно підвищити ціну на транзит російського газу до Європи.

У Москві ж уже заявили, що можлива нова ціна на газ для європейців сягне 300–350 доларів за тисячу кубічних метрів.

Американське видання «БізнесВік» пише про неочікувану в Києві нову умову ЄС стосовно вступу України до СОТ, якого в Києві сподівалися на кінець поточного року. Редакція американського тижневика має у своєму розпорядженні доповідь СОТ щодо України, де мовиться, що Київ на вимогу Брюсселя мусить скасувати експортні мита на свої товари.

Інші критичні питання цієї доповіді, як зауважує «БізнесВік», не є такими серйозними, щоб завадити вступові України до Світової організації торгівлі раніше від Росії.

Американський тижневик прогнозує, з посиланням на посадовців СОТ, що вірогідний вступ України до цієї організації очікується на початку наступного року.

«БізнесВік» також звертає увагу, що вступ України до СОТ фактично дасть їй право вето щодо членства Росії у цій організації, оскільки ухвали у СОТ приймаються консенсусом.

Як пише у середу лондонська «Таймз», духовний глава тибетського буддизму Далай-лама в інтерв’ю цій газеті висловив припущення про можливе проведення референдуму у світі серед 14 мільйонів послідовників цього вчення щодо його наступної реінкарнації.

Далай-лама заявив, що в разі негативної відповіді на референдумі він просто не буде народжуватись знову, а якщо відповідь буде позитивною, то він може вказати на людину, в яку переродиться ще за свого життя.

Ці пропозиції Далай-лами ставлять низку кардинальних і шокових питань щодо традиційного тибетського буддизму і, як наголошує «Таймз», китайські лідери, атеїсти та комуністи можуть тепер оголосити себе «захисниками традиційного тибетського буддизму».

Лондонська «Ґардіан» пише, що ізраїльська розвідувальна організація «Натів» має наміри агітувати російськомовних євреїв Німеччини, щоб ті емігрували до Ізраїлю, бо інакше їм загрожує асиміляція у німецькому середовищі.

«Ґардіан» також інформує про негативну реакцію на такі плани «Натів» із боку Центральної ради євреїв Німеччини і додає, що на теренах Німеччини нині мешкає близько 200 тисяч євреїв із колишнього СРСР.
XS
SM
MD
LG