Доступність посилання

ТОП новини

У Мадриді відбулося дводенне засідання Рада керівників зовнішньополітичних відомств країн-учасниць ОБСЄ


Серед ухвалених рішень – порядок головування в ОБСЄ в 2009-2011 роках.

Серед ухвалених рішень – порядок головування в ОБСЄ в 2009-2011 роках.

Казахстан головуватиме не в 2009, як цього хотіла Астана, а в 2010 році. Натомість, Греція матиме таку можливість в 2009, а Литва – в 2011 році. За словами керівника МЗС Іспанії Міґеля Моратіноса, рішення щодо Казахстану «відображає рівноправність між країнами-членами організації».

Казахстан буде першою колишньою радянською республікою, яка головуватиме в цій авторитетній організації. Президент Швейцарської Федерації Мішлін Кальмі-Рей заявила, що надання президентських повноважень Казахстану «зміцнить роль першопроходця», яку грає республіка в регіоні. Вона висловила переконання, що Казахстан на цій посаді «зможе зміцнити довіру до себе і ОБСЄ».

Рада міністрів закордонних справ країн-учасниць ОБСЄ ухвалила також рішення налагодити співпрацю з Афганістаном в галузі сприяння контролю на кордонах цієї країни з сусідніми державами. «Це відкриває шлях для того, щоб ОБСЄ використовувала свій досвід у справі стабілізації Афганістану», – заявив міністр закордонних справ Іспанії Міґель Мартінос по закінченні в Мадриді 15-го засідання керівників МЗС країн-учаниць ОБСЄ.

Крім того, всі учасники зустрічі підтримали продовження мандату місії ОБСЄ в Косові. Однак остаточне рішення ще належить ухвалити Постійній раді організації у Відні.

Матеріали до теми:

• ОБСЄ ухвалила заяву про вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні
XS
SM
MD
LG