Доступність посилання

ТОП новини

Український уряд має вирішувати, чи збільшувати чисельність миротворців в операціях НАТО, – заявив представник альянсу


Наталія Вікуліна В п’ятницю на засіданні Комісії Україна-НАТО у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу у Брюсселі Україну представлятиме тимчасово виконуючий обов''язки міністра закордонних справ Володимир Хандогій. Учасники з боку НАТО розраховують почути, які кроки збирається зробити Київ, аби більше інтегруватися з альянсом.


В п’ятницю на засіданні Комісії Україна-НАТО у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу у Брюсселі Україну представлятиме тимчасово виконуючий обов''язки міністра закордонних справ Володимир Хандогій. Учасники з боку НАТО розраховують почути, які кроки збирається зробити Київ, аби більше інтегруватися з альянсом.

Країни НАТО разом з українськими колегами оцінять, як іде поступ у співпраці з Україною, як просуваються відповідні українські реформи. Представники НАТО висловлять підтримку нинішній співпраці з Україною, яка в майбутньому має збільшитися, впевнений помічник генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Мартін Ердманн:

«Ми очікуємо почути, які, ґрунтуючись на результатах виборів, має погляди Україна щодо того, як надалі поглибити відносини з НАТО і які практичні кроки передбачає уряд. Мова йде про майбутнє, оскільки немає уряду, то погляди має бути представлено радше в загальних рисах», – заявив представник НАТО.

Мартін Ердманн висловив вдячність за підтримку Україною операцій під проводом НАТО в Афганістані і Косові: «Українська підтримка є дуже суттєвою, ми дуже високо її цінуємо. Все це відбувається в рамках так званого інтенсифікованого діалогу, і особливого партнерства, яке встановили Україна і НАТО»,- сказав помічник генерального секретаря Північноатлантичного альянсу.

Представники країн НАТО обмінятимуться думками про розширення альянсу

За словами Мартіна Ердманна, саме український уряд має вирішувати, чи збільшувати чисельність миротворців в операціях НАТО.

У п’ятницю у штаб-квартирі альянсу відбудеться офіційна зустріч країн НАТО на рівні міністрів закордонних справ. Мова піде про ситуацію в Афганістані, включно із політичними і військовими аспектами. Міністри також говоритимуть про Косово і загалом про Балкани. Представники країн НАТО обмінятимуться думками про розширення альянсу і інші питання, які будуть обговорюватися на саміті НАТО в Бухаресті 2008 року.

На засіданні Ради НАТО-Росія російську сторону представлятиме міністр закордонних справ Серґей Лавров. Учасники зустрічі від НАТО і Росії говоритимуть про Угоду про звичайні озброєння в Європі, ситуацію в Косово і про тероризм. Мова піде також про участь Москви в операції «Активні зусилля» в Середземному морі та інші питання.
XS
SM
MD
LG