Доступність посилання

ТОП новини

За газ доведеться платити більше і населенню?


Тетяна Ярмощук Київ, 10 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Підвищувати, чи не підвищувати, платити, чи не платити? Секретаріат Президента заявляє про необхідність підвищення тарифів на газ для населення. Про доцільність збільшення вартості «блакитного палива» для споживачів заговорили і політики.

За умови різкого підвищення ціни імпортного газу, газ для населення теж має бути дорожчим. А затягування із підвищенням його ціни, на думку заступника керівника Секретаріату Президента Олександра Шлапака, може спричинити надто різке здороження «блакитного палива» у перспективі: «Подальше консервування цієї ситуації, коли реальна ціна на газ, припустимо для теплокомуненерго сягне, якщо ми візьмемо навіть 179, плюс ПДВ, плюс транспорт, десь близько 220 доларів, 1200 гривень, а 400 гривень залишиться для населення – це абсурдна ситуація. Нам поступово потрібно підвищувати ціну для населення».

За словами заступника керівника Секретаріату Президента Олександра Шлапака, Президент радив поступово підвищувати ціну на газ для населення вже цьому уряду та ймовірно буде радити зробити це і наступному уряду.

«Регіонали» і «Бютівці» не виключають підвищення ціни на газ для населення

Якщо не вдасться вирішити питання щодо ціни на імпортований газ, ціни для споживачів і справді доведеться підвищувати, каже представник БЮТу, лідерка якого претендує на крісло Прем’єр-міністра Микола Сивульський: «НАК «Нафтогаз», який фактично дотує за рахунок своїх внутрішніх ресурсів різницю у ціні, тоді просто впаде. Це серйозне питання і його треба вирішувати. У нас на сьогоднішній день є диференціація рівня цін, які населення платить, в залежності від обсягів споживання. Саме в тому, щоб навести порядок у диференціації я вбачаю вихід».

Про доцільність підвищення вартості газу для населення говорять і Представники Партії регіонів, лідером якої є нинішній керівник уряду. Регіонал Олексій Плотніков: «Враховуючи, що ціна імпортного газу з нового року дещо вища, ніж планувалася, то з цієї точки зору це тягне за собою підвищення і іншого газу, в тому числі і того, що видобувається в Україні».

Ціну на газ підвищать, але наскільки невідомо

Втім, на скільки може підвищитися вартість газу для населення політики поки що не прогнозують.

У грудні минулого року Національна комісія регулювання електроенергетики затвердила диференційовані тарифи для населення. В залежності від річного обсягу споживання газу українці сплачують від 31,5 копійки до 1 гривні 30 копійок за кубометр «блакитного палива».

У наступному році Україна купуватиме у Росії газ по 179, 5 доларів за тисячу кубів. Це майже на 50 доларів більше від цьогорічної ціни. Для потреб населення в Україні використовується газ власного видобутку.
XS
SM
MD
LG