Доступність посилання

ТОП новини

Огляд преси: Чому комуністи мають відмовитися від посади першого віце-спікера? Чи готовий О.Лукашенко піти на союз Білорусі та Росії? У що перетворюються вибори в Росії?


Ірина Біла Київ, 14 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У регіоналів ще немає певності – віддавати чи ні посаду першого віце-спікера комуністам. Утім, як заявляє в газеті «Экономические известия» регіонал Василь Хара, комуністи очолять три парламентські комітети, тоді як їм призначено один. Тому вони, ймовірно, відмовляться від посади першого заступника голови. Відтак у Раїси Богатирьової є реальні шанси стати заступницею Яценюка.

Відомий «борець за чистоту парламентського регламенту» – депутат-регіонал Лук’янов, що у вівторок викрав у голови Верховної Ради картку для голосування, знайомий з колишнім міністром закордонних справ України Яценюком давно, хоч і заочно. Справа в тім, пояснює газета «Вечірні вісті», що бізнес пана Лук’янова може бути об’єктом головного болю розвідок провідних країн світу і українського МЗС. Подробиці – у матеріалі «Дрібний злодюжка спікерської картки – крупний торговець «Кольчугою».

Два тижні тому Верховний Суд зобов’язав Генпрокуратуру надати матеріали про порушення кримінальної справи за фактом підкупу виборців Леонідом Черновецьким та постанови ГПУ про закриття цієї кримінальної справи. Газета «Україна молода» вирішила ближче поспілкуватися з автором позову, і з’ясувати, які докази він має проти столичного мера. Стаття називається «Верховний Суд і гречка «Льоні-Космоса».

Чи дійсно Лукашенко готовий піти на союз Білорусі та Росії? Чи є білоруському лідерові що протиставити Росії? З цими запитаннями газета «День» звернулася до експертів. Дехто з них переконаний, що білоруський президент навряд чи погодиться стати 79 губернатором у Російській Федерації. Йому краще бути першим парубком у білоруському селі, аніж вісімдесятим – у російському місті. Це абсолютно очевидно, наголошують експерти.

Майбутні президентські вибори в Росії перетворюються у фарс, стверджує «Газета 24». Опозиційних кандидатів відсіюють адміністративними методами. Водночас на посаду президента висувають дружину Путіна. Докладніше про це йдеться в статті «Вам мат, маестро, або Гаррі Каспарову не дали зареєструватися кандидатом у президенти».
XS
SM
MD
LG