Доступність посилання

ТОП новини

На порядку денному – Тимошенко


Тетяна Ярмощук Депутати-«регіонали» сьогодні до початку пленарного засідання знову заблокували трибуну і президію Верховної Ради. Розглянути повторне подання Президента на призначення Тимошенко Верховна Рада має до вівторка.


Перше голосування за кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду Прем’єр-міністра відбулося у вівторок. Тоді, щоб посісти це крісло, їй не вистачило одного голосу. Тепер, після того, як Президент вдруге подав кандидатуру Тимошенко до парламенту, коаліція висловлює сподівання, що голосування сьогодні таки відбудеться.

Однак відкритим залишається і питання розподілу кадрового складу комітетів. Учора під час консультацій сторони вирішили, що поділять комітети навпіл: 14 – коаліції, і 14 – опозиції.

Партія регіонів лише за комуніста?

Представники ж Партії регіонів заявляють, що почнуть працювати після того, як коаліція погодиться на першого віце-спікера комуніста Адама Мартинюка та вибачиться за звинувачення щодо втручання в систему «Рада» під час голосування за кандидатуру Тимошенко-Прем’єра. Регіоналка Ганна Герман заявила: «У нас єдина проблема – віце-спікер той, якого ми хочемо. І друга проблема – це вибачення за безпідставні звинувачення проти нас».

Успіх голосування залежатиме від дисципліни всередині самої коаліції

На думку ж представників коаліції, опозиція зумисне намагається затягнути час. Представник Блоку Юлії Тимошенко Олександр Турчинов заявив: «Кожен раз знаходиться якась підстава для того, щоб блокувати трибуну і не давати голосувати. Всьому є межа. Ситуація у державі дуже критична – і фінансова, і економічна, і соціальна. Просто йде процедура затягування часу, як це було два роки тому, коли вони намагалися розвалити таким чином коаліцію демократичних сил».

Успіх голосування за Тимошенко-Прем’єра залежатиме насамперед від дисципліни всередині самої коаліції, переконаний політичний експерт Олександр Палій: «Головна проблема полягає в тому, чи вдасться забезпечити максимально дисципліну тих людей, які будуть голосувати за призначення нового уряду. Тобто, чи не буде замаскована під брак дисципліни відверта корупція, як це вже мало місце».

Розглянути повторне подання Президента на призначення Тимошенко Верховна Рада має до вівторка.

***** Депутати-«регіонали» сьогодні до початку пленарного засідання знову заблокували трибуну і президію Верховної Ради. Коаліція та опозиція домовилися у четвер, що спочатку проголосують за розподіл комітетів, а далі перейдуть до питання щодо Прем’єр-міністра.

За ухвалення такого порядку денного проголосували 272 депутатів.

У четвер депутати заслухали звіти служб, котрі перевіряли функціонування електронної системи «Рада».

Матеріали до теми:

• Верховна Рада у п’ятницю продовжить засідання розглядом питання розподілу парламентських комітетів • Хто заважає Тимошенко стати прем’єром?

• Почнуть консультаціями. А чим закінчать? • Що стоїть за останніми подіями у Верховній Раді? (Прямий ефір) • Голосування за прем’єра: дубль два! • Одного голосу наразі не вистачило Юлії Тимошенко, щоб стати Прем’єр-міністром • СБУ створила слідчу групу для з’ясування обставин збою системи «Рада» • Чому ВР не проголосувала за кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду прем’єра і як розвиватимуться події далі? • Прем’єр не прем’єр? У вівторок Юлія Тимошенко так і не стала головою українського уряду • Тимошенко не балотуватиметься у Президенти за умови, якщо вона стане Прем’єром
XS
SM
MD
LG