Доступність посилання

ТОП новини

Польська премія Джозефа Конрада для українських письменників


Богдана Костюк Київ, 14 грудня (RadioSvoboda.Ua) – За кілька годин у Києві у літературному поєдинку схрестять шпаги відомі українські письменники Наталка Сняданко, Сергій Жадан і Тарас Прохасько. Мета творчого «трибою» – вибороти першу Літературну премію імені Джозефа Конрада, засновану цього року урядом Польщі для найкращого українського письменника.

Юзеф Теодор Конрад Коженьовський народився у Бердичеві 150 років тому у родині збіднілого польського шляхтича. Під іменем Джозеф Конрад він увійшов в історію як один із творців сучасного англійського роману. Цей рік ЮНЕСКО оголосило роком Конрада, тож Варшава радо цим скористалася, зазначає директор Польського інституту в Україні Єжи Онух. За його словами, премія присуджується українському письменникові за послідовність у здійсненні творчого шляху, ламання стереотипів та універсалізм послання.

Фіналісти – Сняданко, Жадан і Прохасько – уже пройшли два етапи відбору: відкрите висування кандидатів читацькою аудиторією і відбір міжнародного журі.

«Ця премія спрямована на поєднання націй»

Одна з членів журі – українська письменниця Тамара Гундорова – в інтерв‘ю Радіо Свобода розповіла: «Премія імені Конрада спрямована на поцінування сучасних українських письменників. Додаткова обставина надзвичайно цікава і приємна тим, що саме поляки ініціювали цю премію, і що це премія імені Джозефі Конрада, який об’єднував і нації, і материки, і створив свій стиль у літературі. У наш час ця премія скерована на поєднання націй».

З пані Гундоровою погоджується письменник, дипломат і громадський діяч Юрій Щербак, який понад 10 років тому ініціював відкриття музею Конрада на Житомирщині.

Юрій Щербак: «Українська земля виплекала Юліуша Словацького – генія польської літератури; Джозефа Конрада – генія англійської літератури. Це прекрасно, думаю, що ми повинні цим пишатися!»

На думку Юрія Щербака, літературна спадщина Джозефа Конрада – це своєрідний «культурний міст», що єднає Україну та Польщу з іншими європейськими державами. Хто з українських письменників першим ступить на цей «місток», з‘ясується вже за кілька годин.
XS
SM
MD
LG