Доступність посилання

ТОП новини

Черговий крок до енергетичної незалежності Польщі: знайдені нові родовища нафти й газу


Єва Поштар Варшава, 18 грудня 2007 (RadioSvoboda.ua) – У західному регіоні Польщі знайшли нові родовища нафти й газу. Через рік або два може початись видобуток сировини. Фахівці сподіваються, що це буде черговий крок до енергетичної незалежності Польщі. Місцева влада надіється на прискорення економічного розвитку регіону. Чи польсько-німецьке прикордоння невдовзі стане польським Кувейтом?

НПЗ державної компанії «Польське гірництво нафти і газу»
(pgnig.pl)
Нещодавно польська державна нафтова та газова компанія повідомила, що поблизу районного міста Кросно Оджанське, що у західному регіоні Польщі, знайшли нові родовища нафти й газу. Фахівці вважають, що з однієї копалини за добу можна буде добувати сто тонн нафти.

Мешканці навколишніх міст віддавна переконані, що в землі під їхніми домівками «щось» таки є. Перші пошуки нафти та газу почались тут 1961 року.

Успіхом державної компанії Польське гірництво нафти та газу задоволений голова міськради міста Машево Даріуш Яроцінський. «Коли почнеться видобуток нафти, побільшають бюджетні надходження. Це тому, що до нашого бюджету відраховуватиметься 60 відсотків податку, що його платитиме компанія від кожного добутого кубометра нафти», – підраховує він.

Місцева влада сподівається економічного зростання в регіоні, зокрема інвестицій у дорожню інфраструктуру, особливо на шляхах до Німеччини. Яроцінський поки що не знає, якої величини нові поклади нафти.

Чи буде в Польщі «новий Кувейт»?

«Зараз із повідомлень фахівців відомо, що родовища нафти, так би мовити „середнього класу“», – констатує Яроцінський. Однак місцева преса вже повідомила, що у західному регіоні країни поблизу польсько-німецького кордону буде свій польський Кувейт.

Звідки такі сподівання? Даріуш Яроцінський пригадує: «Колись мене запитали, чого я сподіваюсь від знайденого тут родовища нафти. Я прилюдно сказав тоді, що хочу стати арабським шейхом. От таке повідомлення й пішло у світ…»

Проблемою, яку до початку видобутку нафти у західній Польщі доведеться вирішити нафтовій та газовій компанії, буде те, що родовища нафти розташовані на території природного заповідника. Представники державної нафтової та газової компанії сказали, що цю проблему за допомогою сучасної техніки можна швидко вирішити.

За офіційними даними, Польща видобуває на рік близько чотирьох мільярдів кубометрів газу. Це майже 30 відсотків усього газу, що його споживає країна. З нафтою трохи гірше: Польща видобуває лише 530 тисяч тонн цієї сировини за рік.

Державна компанія «Польське гірництво нафти і газу» проводить пошуки нафти та газу також поза межами Польщі: у Лівії, Єгипті, Казахстані та Пакистані.

Матеріали до теми:

• Краківський енергетичний саміт • Росія може обійти Захід у змаганні за енергетику зі Сходу • Міжнародний газовий картель за участю Росії. Які можливі наслідки для Європи? • Польща зміцнює свою енергетичну безпеку.
XS
SM
MD
LG