Доступність посилання

ТОП новини

Доломітові Альпи — гірська перлина Італії


Наталка Кудрик Рим, 18 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Небагато хто в Італії наважується провести різдвяні свята далеко від дому. Але той, кому кортить святкової екзотики, обирає маршрут до далеких теплих островів. Або ж у рідні гори. Зокрема, до північно-східного регіону Італії, у казковий край Доломітових Альп біля кордону з Австрією. На прихильників гірськолижного туризму тут чекають розкішні траси і трампліни, а для решти – просто приємний зимовий відпочинок, щоправда, відпочинок не з дешевих. До речі, є у Доломітах історичні місця, особливо цікаві для українського мандрівника.

Фассанська долина або місцевість Валь ді Фасса — серце Доломітових Альп. Гірськолижний сезон відкрився кілька тижнів тому. На пологих схилах любителі активного відпочинку пробують свіжі траси.

Один день на лижах із прокатом обладнання обійдеться нині у 20 євро, що на кілька відсотків дорожче, ніж минулого року. Інструктор турбази каже, що зростання цін на їхні послуги пов’язане з подорожчанням електроенергії приблизно на 30 відсотків, а ще вони мусять вкладати великі гроші для створення лижних трас, щоб забезпечити багато штучного снігу за короткий час.

Для місцевих туристів такі новинки сезону – не дивина, адже гірськолижні розваги – річ недешева. Втім, потік закоханих у гори і зимову казку не зменшується.

Гірський масив Доломітових Альп милує око на світанку, коли сонячні промені ледь-ледь торкаються засніжених вершини. Удень щербаті скелі і круті схили ніби підпирають блакитне небо, а ввечері стомлене сонце замальовує гори у різні відтінки сірого, коричневого і навіть рожевого кольорів. Таку палітру створює кольоровий камінь доломіт і вапняки, що в основі цих гір. Найвища вершина у Доломітах – гора Мармолада, що сягає 3 тисяч 343 метрів.

Біля її підніжжя і далі у долинах розкидані затишні альпійські містечка. Комфортабельні готелі, дерев’яні колиби ще більше розвеселяють цей зимовий пейзаж.

Не тільки лижі

Окрім лижного спорту, у Валь ді Фасса є багато інших можливостей активного відпочинку для заможних курортників: прогулянки на снігоходах, катання на ковзанах і заняття у спортивних комплексах.

Народна музика і традиційний танок знайомлять туристів із культурою місцевого населення, ладинців. Це національна меншина, котра мешкає у Доломітах століттями, але про її існування не всі знають навіть у самій Італії.

Фассанська долина належить до автономного регіону Трентіно – Альто Адідже, котрий співпрацює зі Львівською областю щодо вшанування пам’яті загиблих галицьких українців та ладинців під час Першої Світової війни. Раніше Галичина і ладинська земля були у складі Австро-Угорської імперії.

У 1917 році під час прокладання залізниці у тутешніх доломітових місцях працювали військовополонені українці, які воювали на італійському фронті. Про трагічні, досі маловідомі події розповідає місцевий музей ладинської культури.
XS
SM
MD
LG