Доступність посилання

ТОП новини

Передноворічний «сюрприз». У Дніпропетровську очікують чергового стрибка цін на продукти


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 19 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – На відміну від Європи з її тотальними розпродажами та різдвяним знижками чи не на всі товари українські передноворічні реалії – це здорожчання. Ціни повзуть вгору практично на все, але найбільше – на продукти харчування, без яких не обійдеться святковий стіл, цукерки, напої, фрукти, м’ясо. Чи вдасться зупинити це зростання і як на нього реагує влада у Дніпропетровську?

(RadioSvoboda.Ua)
Статистика твердить: з початку року ціни на продукти харчування на Дніпропетровщині зросли несуттєво, усього на кілька відсотків. Проте пенсіонерці на ім’я Віра не до офіційних цифр. Жінка щодня купує щось на ринку чи в магазині, тому знає – продукти подорожчали, і суттєво.

«Цукор подорожчав, олія, стегенця, суповий набір. Все-все дорожчає, сьогодні підеш – одна ціна, завтра – вже інша. Ніжки були свинячі по 2.50, тепер – 5 гривень. Це ж на 100%! Просто обурення викликає у пенсіонерів», – зазначила літня жінка.

А втім, у владних кабінетах подорожчання продуктів воліють не помічати. Заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації з питань споживчого ринку Маргарита Робертс заявила: влада уповноважена контролювати торговельні надбавки тільки на 13 груп основних продуктів харчування, це декілька так званих «соціальних» сортів хліба, молоко, варена ковбаса, чотири види круп. Вартість товарів, стверджує пані Робертс, суттєво не змінилась, та й ціни на продукти загалом у Дніпропетровській області не найвищі в Україні.

До аргументів, які б мали заспокоїти населення, дніпропетровські чиновники додають ще один: від початку року середня зарплата в області зросла на чверть, а оплата праці у базових галузях промисловості, приміром, у металургії, взагалі втричі вища за прожитковий мінімум.

Подорожчання – результат зловживань виробників?

А втім, оптимістичну, як її бачать чиновники, картину із цінами дещо псують дані регіонального відділення Антимонопольного комітету. Там стверджують: подорожчання може бути результатом зловживань виробників. Тільки у Дніпропетровську в корпоративній змові щодо одночасного підняття цін підозрюють одразу шість хлібозаводів.

Є зауваження до реалізаторів продуктів харчування і регіональної інспекції з контролю за цінами. Керівник цього відомства Олександр Ольховський зазначив: «Що стосується олії, то держінспекцією з контролю за цінами разом із правоохоронними органами і прокуратурою були перевірені оптові підприємства. Справді, вони не дотримувалися розпорядження і замість надбавки у 3% накручували собі 23% на прибуток».

Втім, продавці у Дніпропетровську прогнозують: незабаром черговий стрибок цін на продукти. Він, кажуть, буде за кілька днів до Нового року, у період найбільшого купівельного ажіотажу. Микола працює реалізатором овочів на одному з центральних ринків. Заохочує покупців брати картоплю та цибулю зараз, бо за тиждень буде дорожче.

Микола: «Буде стрибок цін. На відсотків 10-15% підніметься. Це пов’язане з енергоресурсами. Та й виробники піднімають, їм же платити податки. Мабуть, найсуттєвіше подорожчає м''ясо, овочі не дуже піднімуться в ціні».
XS
SM
MD
LG