ГЛАС НАРОДУ: |
- Хотів би. Вважаю, що це справедливо. Коли у мене забрали цю графу, я відчув себе трохи неповноцінним. Я українець! Чому мене лишили цього? |
- Так, хотіла б! Думаю, що це нормально. Своє коріння треба пам''ятати. |
- Це недоцільно. Кожна людина сама має вирішувати, яка у неї національність. Може дати цю інформацію у разі необхідності. |
- Хай буде ця графа, вона була раніше. Я своєю національністю пишаюся. |
- Може, не хочуть цю графу ті, хто за національністю не українці? Може, вони через це соромляться. |
«Колись у Радянському Союзі хотіли цю різницю між національностями стерти і придумали словосполучення «радянський народ».
Євген Захаров |
«Хто хоче – пише, але обов’язку такого немає. У різних народів, у різних культурах по-різному визначають національність – по батькові, по матері. Держава нав’язувати такі речі не може. Людина сама себе ідентифікує з тим чи іншим етносом».
Ніде у світі юридично національність не фіксується, зазначає народний депутат Юрій Ключковський:
Юрій Ключковський |
Британці не зобов’язані вказувати в документах свою національність. У них просто немає такої можливості, бо на Туманному Альбіоні немає жодного обов’язкового документа, що засвідчує особу, мається на увазі в середині країни, розповідає лондонський кореспондент Радіо Свобода Олекса Семенченко: «У сучасній Британії поняття національність і громадянство є тотожними. Єдина інформація у закордонному паспорті, що може вказати на походження людини – це місце її народження».
У Латвії кожен громадянин вирішує сам, чи варто вказувати в його паспорті національність, зазначає кореспондентка Радіо Свобода Людмила Пилип. Сама Людмила погодилася, щоб у її документі графа була заповнена.
«Представники Управління громадянства та міграції Латвії повідомили, що відповідно до вимог ЄС Латвія могла б і не застосовувати в паспортах відмітку про національність. Але оскільки Латвія багатонаціональна країна, то більшість мешканців бажають таким чином визначити свою національну належність. Навіть після введення нового взірця паспортів з біометричними позначками, уряд країни вирішив не відмовлятися від відмітки про національність, але, звісно, за бажанням його власника».
Аудіозапис програми. Перша частина:
Аудіозапис програми. Друга частина: