
Начальник Міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ужгород» Георгій Імедашвілі зазначив: «На даний час жодної інформації зі Словаччини щодо змін чи доповнень до діючих угод не надходило. Громадян України, які виїжджають з України до Словаччини, їдуть без перешкод, проблемних питань не вникало».
Прикордонники й митники заявляють: від 70 до 90 відсотків громадян, які перетинають кордон в цьому пункті пропуску – жителі Словаччини. Для них візи непотрібні, бо Україна надала їм право безвізового режиму.
А ось самі українці, яких в пункті пропуску одиниці, вже переймаються питаннями Шенґенських віз та свого майбутнього.
33-річний ужгородець на ім’я Василь розповів, що їздить за кордон доволі часто, але зараз не знає, чи його пропустять, бо має лише польську візу: «Я боюся, що мене повернуть, не пустять. Я буду робити карточки малого прикордонного руху, вони дійсні в 50-кілометровій зоні, коштують всього 20 євро».
Для багатьох закарпатців потрапити за кордон стане легше після отримання дозволів на перетин кордону в режимі малого прикордонного руху. Угоду про це Україна підписала з Угорщиною, а вчора аналогічну парафувала зі Словаччиною.
До «шенґенської зони» від початку сьогоднішнього дня увійшли ще 9 країн.
Список, який тепер налічує 24 члени, поповнили Естонія, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина та Чехія.
Матеріали до теми:
ЄС відсвяткував розширення Шенґенського простору Розширення шенґенського простору – логічний наслідок падіння берлінської стіни