Доступність посилання

ТОП новини

Що чекатиме українців та поляків після входу Польщі до шенґенської угоди?


Єва Поштар Варшава, 21 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У п''ятницю, після входження Польщі до шенґенської зони, її лідери у протилежних регіонах держави брали участь у святковому символічному піднятті прикордонних шлагбаумів. Президент Лех Качинський відвідав польсько-литовський кордон. Прем''єр-міністр Дональд Туск зустрівся з керівниками урядів сусідніх держав та представниками Євросоюзу в пункті кордонного перетину, де сходяться кордони Польщі, Німеччини та Чехії. Обидві зустрічі були елементом святкових заходів, що від четверга проходять у Польщі. Однак польські коментатори застерігають, що, коли мине святкове піднесення, треба буде задуматись над тим, чи не виникне «шенґенський мур» для східних сусідів. Отож, які плюси та мінуси принесе входження Польщі до шенґенської зони?

Згідно з результатами останніх опитувань громадської думки, понад 50 відсотків поляків сподівається, що входження країни до шенґенської угоди піде їм на користь. Щоправда, може зменшитись кількість відвідувачів з України, Росії та Білорусі. Нещодавно у цьому контексті польські засоби інформації порушували проблему нестачі в країні робочих рук, також можливий економічний занепад міст польсько-українського прикордоння.

«Базари вже втратили своє значення»

Ришард Собчук, міський голова Томашова Люблінського, що поблизу пункту кордонного перетину Рава Руська- Гребенне, за долю свого міста спокійний.

«Якщо ідеться про базари, вони в нашому районі вже втратили своє значення. Одним словом, закінчилась епоха масштабної прикордонної роздрібної торгівлі. Замість того іноземні підприємці легалізують тут свої фірми», – наголошує Ришард Собчук.

Він переконаний, що коли б Україна була в Євросоюзі, то державний кордон не заважав би українсько-польській співпраці.

Наразі поляки святкують, а далі час покаже....

Про плюси та мінуси входження Польщі до шенґенської зони Радіо Свобода поцікавилось також у протилежному регіоні Польщі – на польсько-німецькому кордоні.

Жителька Слубіц Агнешка Шмідт зазначила: «Є побоювання щодо зростання злочинності, крадіжок. Однак таке буває всюди. Такі побоювання оправдані. З ними стикаються по обидва боки кордону. Я, однак, не переживаю з цього приводу. На мою думку, плюсів буде більше, ніж мінусів».

Польські коментатори переконують, що лише з часом будуть помітні позитиви й негативи входження Польщі до шенґенської зони. Поки-що поляки святкують.
XS
SM
MD
LG