Доступність посилання

ТОП новини

В Узбекистані мають оприлюднити попередні офіційні результати вчорашніх президентських виборів. На них утретє переможе, за очікуваннями, чинний голова держави Іслам Карімов


Конституція Узбекистану забороняє балотуватися на Президента втретє. Жодних офіційних пояснень участі Карімова в нинішніх виборах не було.


Він керує країною від 1989 року, спершу як перший секретар ЦК Компартії, потім як Президент, обраний парламентом.

Наприкінці 1991 року Карімов був обраний на Президента на загальних виборах на п’ятирічний термін. 1995 року цей термін був продовжений на референдумі до 2000 року, коли Карімов переміг на виборах удруге.

2002 року ще один референдум продовжив термін президентських повноважень до семи років. І цей термін збіг у січні нинішнього року, але президентські вибори в Узбекистані мають відбуватися в грудні, що додало Карімову ще майже рік на посаді.

Конституція Узбекистану забороняє балотуватися на Президента втретє. Жодних офіційних пояснень участі Карімова в нинішніх виборах не було.

Явка виборців склала майже 91 відсоток, повідомив голова Центральної виборчої комісії Узбекистану.

Екзит-поли в Узбекистані заборонені законом.

В Узбекистані немає офіційно зареєстрованих опозиційних партій. Три суперники 69-річного Іслама Карімова – маловідомі політики, котрі не раз публічно висловлювали підтримку нинішньому Президентові.

Остаточні результати виборів Центрвиборчком має оголосити упродовж 10 днів – до 3 січня.

Опозиціонери та правозахисники заявили, що вибори не були ні вільними, ні чесними.

На виборах в Узбекистані були присутні спостерігачі від 30 країн і 5 міжнародних організацій, у тому числі й невелика група від ОБСЄ.

Західні спостерігачі ще не визнавали за демократичні жодні вибори в Узбекистані, чи то президентські, чи парламентські.
XS
SM
MD
LG