Доступність посилання

ТОП новини

Українські студенти вимагають від нового уряду України рішучості щодо Чорноморського флоту Росії


Володимир Притула Сімферополь, 24 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – «Студентське братство» вимагає від Кабінету міністрів Юлії Тимошенко рішучості щодо Чорноморського флоту Росії. У минулі вихідні активісти цієї молодіжної організації пікетували російський штаб у Севастополі. Вони кажуть, що показували українському уряду: настав час діяти рішуче і повернути гідрографічні об’єкти Україні.

Пікетування штабу Чорноморського флоту Росії – уже не перша публічна акція «Студентського братства» у Севастополі. У суботу студентів зустріли у всеозброєнні: російські морські піхотинці в касках і бронежилетах оточили територію поблизу штабу, поруч поставили водомет і близько десяти вантажівок. Лише оперативне прибуття на місце пікету спецпідрозділу «Беркут» охолодило наміри російських військових.

Тож понад 20 активістів «Студентського братства» встановили 6 наметів біля будинку штабу Чорноморського флоту Російської Федерації. Як заявив лідер студентів Олег Яценко, таким чином ця організація проводила чергову «громадську інспекцію виконання з боку російських військових українсько-російських угод від 1997 року». Студенти встановили на воротах штабу два державні прапори України, які росіяни одразу ж зняли, зламавши при цьому древка. Того ж дня група активістів встановила на будинку Управління гідрографії Чорноморського флоту Росії табличку з написом «Об’єкт Міністерства транспорту України».

«Закликаємо новий уряд діяти згідно з Конституцією і законами»

В інтерв’ю Радіо Свобода Олег Яценко сказав, що активісти «Студентського братства» перейшли від простого моніторингу порушень до «акцій прямої дії», коли вони зривають російські таблички і вішають написи про українську належність об’єктів.

«Таким чином ми закликаємо новий уряд діяти згідно з Конституцією і законами. Ми також закликаємо нову владу так само рішуче, як і ми діяти для повернення у правове поле України Севастополя і Кримської автономії. Ми сподіваємося, що новий уряд нарешті зможе виконати свої прямі обов’язки із захисту суверенітету України, безпеки мореплавства у Чорному морі і повернути Україні всі незаконно утримувані російською стороною тисячі об’єктів», – наголосив Олег Яценко.

За його даними, росіяни без оформлення оренди користуються чотирма з половиною тисячами об’єктів. І серед них – півтори сотні гідрографічних і навігаційних об’єктів, які, за чинним українським законодавством, передавати іноземним структурам заборонено. Серед кричущих, за словами Олега Яценка, порушень – функціонування на території України, в Севастополі, військової прокуратури Північно-Кавказького округу Росії, російської військової автоінспекції і перебування за межами військових частин російських патрулів.

Представники прес-центру Чорноморського флоту Росії традиційно від коментарів утрималися. Раніше вони заявляли, що усі проблеми інвентаризації майна Чорноморського флоту та інші конфліктні питання мають вирішуватися на рівні президентів обох країн.
XS
SM
MD
LG