Доступність посилання

ТОП новини

Бюджет за п’ять днів


Тетяна Ярмощук Київ, 25 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Урядовці та коаліціянти обіцяють, що до Нового Року Державний бюджет буде ухвалений. І запевняють, що це абсолютно новий бюджет, якій повністю відрізняється від того, що розробляв Кабінет Януковича.

У державному бюджеті на наступний рік будуть переглянуті макропоказники: змінена методологія розрахунків ВВП та інфляції. Про це заявив сьогодні міністр економіки Богдан Данилишин. Втім, які саме макропоказники закладають у головний фінансовий документ новообрані урядовці, пан Данилишин не уточнив. При цьому запевнив, що ціна газу для населення у наступному році залишатиметься незмінною.

Проект держбюджету мають передати до Верховної Ради завтра. За словами міністра фінансів Віктора Пинзеника, уряд Тимошенко відмовився брати проект, розроблений урядом Януковича, оскільки «там не була врахована нова ціна на газ, важливі соціальні ініціативи, була критична розбалансованість державних фінансів, а реальний дефіцит зашкалював». Пан Пинзеник запевняє, що у новому проекті Держбюджету всі ці позиції враховані.

Зовсім новий фінансовий документ чи старий?

Раніше у Секретаріаті Президента заявляли, що під час розробки бюджету-2008 Кабінет Януковича не повністю врахував соціальні ініціативи глави держави. Наразі коаліціянти запевняють, що у нинішньому проекті держбюджету до Президента дослухалися цілковито. За словами представника Блоку Юлії Тимошенко Анатолія Семиноги, бюджет – це зовсім новий фінансовий документ, який має соціальне спрямування.

Анатолій Семинога: «Це дійсно абсолютно новий бюджет. Він немає нічого спільного з тим бюджетом, який був розроблений урядом Януковича. Відмінності там абсолютно у всьому. Збільшена дохідна частина. Це бюджет соціального спрямування. У зв’язку з тим, що підвищилися ціни на всі продукти харчування, енергоносії, тож там закладене суттєве підвищення заробітних плат, пенсій. Це бюджет, який буде співзвучний з тим бюджетом, який ухвалювався у 2005 році, який називали соціальним бюджетом».

Натомість нинішня опозиція переконує, що проект, який пропонуватиме Кабінет Тимошенко, мало чим відрізняється від проекту команди Януковича. Там лише зроблені перерахунки на збільшення прогнозованої інфляції та ціни на імпортний газ, заявляє регіонал Олексій Плотніков. За його словами, в кінцевому варіанті проекту держбюджету минулого уряду бюджетний дефіцит був на рівні 1,86, зараз – 2,03. Зріст ВВП 6,8 залишався незмінним.

«Боротьба з інфляцією – головне завдання»

Боротьба з інфляцією має стати головним завданням Кабміну пані Тимошенко, вважає директор Інституту приватизації Олександр Рябченко: «Це повинна бути їхня головна ставка у політичній грі. Вони повинні показати, що вони здатні вгамувати інфляцію, ввести 10% рівень річної інфляції. Тому їм потрібно буде ввести золоту середину, де вони мають стояти з одного боку з невеликою інфляцією, з іншого – з розширенням соціальних програм».

Якщо до Нового року Верховна Рада не ухвалить державний бюджет, фінансування в січні йтиме на 1/12 від минулорічного. Це, на думку декого з експертів, негативно позначиться насамперед на формуванні місцевих бюджетів. Хоча спікер Арсеній Яценюк не виключив, що новорічне олів’є депутати смакуватимуть у парламентській залі за ухваленням головного фінансового документа.
XS
SM
MD
LG