Доступність посилання

ТОП новини

Цього року на Різдво за юліанським календарем у Дніпропетровську вперше почують, як звучить найбільший у регіоні бронзовий дзвін вагою у дві тонни


Його встановили та освятили на дзвіниці одного з найбільших дніпропетровських храмів – Свято-Преображенського собору.

Його встановили та освятили на дзвіниці одного з найбільших дніпропетровських храмів – Свято-Преображенського собору, повідомила кореспондентка Радіо Свобода.

Найбільший дзвін привезли до Дніпропетровська з Воронежа, де його вилили на заводі. Виріб виготовили зі спеціального сплаву – бронзи, що на 80% складається з міді і на 20% – з олова.

Саме така пропорція має забезпечити неповторне звучання дніпропетровського дзвону – сі малої октави. На Різдво, кажуть творці, цей подзвін буде чутно в усій центральній частині міста.

На самій верхівці дзвіниці 2-тонний дзвін приладнали на міцну металеву основу, цю конструкцію проектували окремо. Настоятель церкви отець Ярослав стверджує: 200-річна храмова будівля витримає навантаження.

Свого часу Преображенський собор у Дніпропетровську мав найкращу в краї дзвіницю, з 11-ма різноманітними благовістами, загальною вагою понад 11 тонн, однак ті дзвони повністю знищили за радянської влади.

Тепер дзвіницю відроджують. До свята Трійці її планують обладнати ще кількома дзвонами, зокрема, 6-тонним благовістом.
XS
SM
MD
LG