Доступність посилання

ТОП новини

Грузинська опозиція не погоджується з результатами виборів


Марія Щур Прага, 8 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Післявиборна ситуація у Грузії загострюється. Опозиція сьогодні відвідала приміщення Центральної виборчої комісії, яку вона звинувачує у фальсифікації виборів. Увірвавшись до приміщення комісії, кандидат від опозиції Леван Ґачечіладзе закликав голову ЦВК до відставки. Крім того, опозиція погрожує розпочати голодування. На виборах, що відбулися 5 січня, за попередніми даними, переміг чинний президент Міхеїл Саакашвілі, а Леван Ґачечіладзе набрав близько чверті голосів виборців.

Невдоволення настільки низьким результатом змусило Левана Ґачечіладзе і групу його прихильників особисто прийти і вимагати «справедливості» у голови ЦВК Грузії Левана Тархнішвілі.

Тон розмови, що відбувалася у присутності журналістів, був доволі емоційним.

Леван Ґачечіладзе: «Ми говоримо з тобою так, як ти говориш з грузинським народом. Ти сфальсифікував вибори і відповідатимеш за це перед грузинським народом. І тебе за це покарають, я тебе запевняю».

Ґачечіладзе вимагав від голови виборчої комісії надати йому підсумки підрахунку протоколів, які опозиція вважає сфальсифікованими. Опозиція має намір порівняти ці дані з даними голосування, що їх уже оприлюднила грузинська ЦВК.

Замість мітингів вирішили подавати судові позови

Прихильники Левана Ґачечіладзе вважають, що вони мають достатньо доказів того, що були порушення і на вчорашній прес-конференції пообіцяли, що вони «боротимуться за кожен голос».

Опозиція, яка призначила на сьогодні мітинги протесту, відкликала їх в останню хвилину і заявила, що замість цього прихильники опозиції подаватимуть судові позови.

ЄС, США і Україна вже привітали Саакашвілі

Тим часом міжнародні спостерігачі вважають, що вибори в Грузії відбулися згідно з демократичними стандартами, хоча і відзначають деякі порушення, які, однак, не могли виплинути на результати виборів.

Виборчій комісії залишилося порахувати близько 10% голосів, які, на думку комісії, вже не змінять головного результату – Міхеїл Саакашвілі набрав понад половину голосів виборців та уникнув таким чином другого туру голосування.

Привітання з обранням президентом Грузії Міхеїл Саакашвілі вже отримав від Європейського Союзу, Сполучених Штатів та, серед інших лідерів, і Президента України Віктора Ющенка.

Матеріали до теми:

• Президентом Грузії знову стає Міхеїл Саакашвілі
• «Вибори в Грузії були хорошим кроком у напрямку до демократії», – наголошує західна дослідниця
• «Вибори в Грузії передбачувані – Саакашвілі має підтримку 61% виборців». (Інтерв’ю з Президентом Центру близькосхідних досліджень Олександром Богомоловим)
• Міхеїл Саакашвілі: президент з добрими намірами, але з поганим втіленням цих намірів
• За посаду Президента Грузії змагатимуться сім кандидатів

XS
SM
MD
LG