Доступність посилання

ТОП новини

Президент США на Близькому Сході: створити палестинську державу й уникнути «несподіванки»


Вольф Москович Єрусалим,10 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні другий день візиту Президента США Джорджа Буша на Близький Схід. Буш проведе переговори з палестинськими лідерами Махмудом Аббасом і Саламом Файядом щодо проблем створення палестинської держави.


Президента США Джорджа Буша зустріли вчора на ізраїльському летовищі Бен-Ґуріон із великою теплотою, як найкращого друга єврейської держави, що добре розуміє її проблеми і бажає їй допомогти у мирному врегулюванні з її арабськими сусідами.

Деякі з ізраїльських лідерів дозволили собі неформальні жести. Міністр закордонних справ Ціпі Лівні обняла та тричі поцілувала Буша.

Вітаючи Буша, Президент Ізраїлю Шимон Перес подякував США за постійну підтримку Ізраїлю, додавши, що Ізраїль і сам може постояти за себе.

«Ви свого часу сказали нам, що не можна заплющувати очі на іранську ядерну загрозу, але у Тегерані мусять усвідомити, що Ізраїль може захистити свої інтереси. На нас нападали сім разів, але ми не програли жодного разу, не втративши при цьому прихильності до миру та демократії», – заявив лауреат Нобелівської премії миру.

Ізраїльська сторона на переговорах неодноразово наголошувала на іранській ядерній загрозі. Ця тема знов і знов звучала на спільній пресовій конференції Джорджа Буша і Прем’єр-міністра Ізраїлю Егуда Ольмерта.

У перебігу переговорів із лідерами Ізраїлю американський Президент закликав їх орієнтуватися на створення палестинської держави ще до кінця цього року.

На Президента США чекатиме «несподіванка»?

Сьогоднішній візит Буша у палестинську Рамаллу є серйозною проблемою і для палестинських сил безпеки, і для американських охоронців. Справа в тому, що і міжнародна ісламістська організація «Аль-Каїда», і палестинське угруповання «Бригади мучеників Аль-Акси» виступили з загрозами на адресу Буша, обіцяючи йому «несподіванку» під час візиту.

Буша охороняють сотні американських агентів безпеки. Десятки агентів ЦРУ були викликані з Європи для супроводу американського Президента.

Проте не можна зневажати тим фактом, що палестинський уряд на чолі з Саламом Файядом усе ще слабо контролює ситуацію з безпекою в Рамаллі, а частина палестинців там є прихильниками екстремістської організації «Хамас».

Основною темою переговорів із палестинськими керівниками стане прискорення процесу створення палестинської держави.
XS
SM
MD
LG