Доступність посилання

ТОП новини

Росія відмовляється від українського радіолокаційного спостереження


Віталій Портников, оглядач Москва, 16 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Командувач Космічних військ Росії генерал-полковник Володимир Поповкін повідомив, що Росія збирається відмовитись від спільного використання радіолокаційних станцій у Мукачевому і Севастополі. Москва не буде продовжувати термін дії угоди, який закінчується у 2008 році. Зокрема тому, що чергування на цих станціях несуть українські військовослужбовці і вони передані в управління від Збройних сил України Космічному агентству України. Генерал Поповкін незадоволений роботою станцій і вважає сумнівною інформацію, що звідти надходить.

Це офіційна інформація. Неофіційно ж російські експерти ще кілька років тому висловлювали занепокоєння з того приводу, що на РЛС у Мукачевому і Севастополі можуть з’явитися американці та представники інших країн НАТО. Зокрема, про це попереджав колишній командувач військ ракетно-космічної оборони генерал Вольтер Краськовський. Він пропонував за кілька років розгорнути власні російські РЛС. Тепер така станція створена в Армавірі. Вона діятиме саме з 2008 року, і тому росіянам просто непотрібно надалі продовжувати співробітництво з Києвом.

До «заміни» українських станцій готувалися ще в 2006 році

У колишньому Радянському Союзі існувало 8 станцій радіолокаційного пеленгування. І лише три з них містилися на російській території. Від станції у Скрундє в Латвії відмовилися практично відразу після розкпаду СРСР. Станція у Габалі в Азербайджані тепер є предметом складних переговорів між Москвою і Вашингтоном щодо можливостей її спільного використання.До заміни українських станцій у Росії почали готуватися ще в 2006 році, коли запустили РЛС у Ленінградській області в селищі Лєхутсі.

Проте тільки після добудови РЛС в Армавірі Москва виявилася здатною відмовитися від використання українських станцій. І таким чином опосередковано визнати, що вже зараз Україну розглядають поза російською системою безпеки – чого не можна сказати, наприклад, про сусідню Білорусь, в якій продовжує діяти відома РЛС під Барановичами.
XS
SM
MD
LG